«ستون كاغذی» روی موج اف ام رادیو ایران

رادیو ایران در روز جهانی مطبوعات ویژه برنامه «ستون كاغذی» را تقدیم می كند.

1401/02/13
|
10:15
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، به پیشنهاد یونسكو و تصویب مجمع عمومی سازمان ملل در نوامبر 1991 میلادی روز سوم ماه می برابر با 13 اردیبهشت هر سال به عنوان روز ازادی جهانی مطبوعات شناخته شده است.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در روز 20 دسامبر 1993، طی یك مصوبه، روز سوم ماه می را بعنوان «روز جهانی آزادی مطبوعات» اعلام كرد.
شهرزاد چرامی تهیه كننده ویژه برنامه «ستون كاغذی» بیان كرد: آزادی رسانه و مطبوعات همانند یك ضمانت نامه از جانب دولت‌ها به رسانه‌های عمومی، در مقابل مواجهه با روندهای محدود كنندهٔ ابراز نظر در جوامع، می‌باشد كه حقوق قانونی رسانه‌ها و همچنین مراجع رفع اختلاف بین رسانه‌ها و شاكیان را مشخص می‌كند.
این حقوق در بسیاری از كشورها به صورت قانونی و در چهارچوب قوانین اساسی آن كشور تعبیه شده‌است تا از آزادی مطبوعات حمایت به عمل بیاید.
وی ادامه داد: از همین رو دربرنامه «ستون كاغذی» با حضور رضا افتخاری اصفهانی نویسنده و پژوهشگرو دكتر پدرام پورآئین نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات ،پیرامون روز جهانی مطبوعات بحث و گفت و گو خواهیم كرد
گفتنی است «ستون كاغذی» به تهیه كنندگی شهرزاد چرامی و با اجرای احسان همتی سه شنبه 13 اردیبهشت ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع