«ستون کاغذی» روی موج اف ام رادیو ایران

رادیو ایران در روز جهانی مطبوعات ویژه برنامه «ستون کاغذی» را تقدیم می کند.

1401/02/13
|
10:15

به گزارش شبکه رادیویی ایران، به پیشنهاد یونسکو و تصویب مجمع عمومی سازمان ملل در نوامبر 1991 میلادی روز سوم ماه می برابر با 13 اردیبهشت هر سال به عنوان روز ازادی جهانی مطبوعات شناخته شده است.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در روز 20 دسامبر 1993، طی یک مصوبه، روز سوم ماه می را بعنوان «روز جهانی آزادی مطبوعات» اعلام کرد.
شهرزاد چرامی تهیه کننده ویژه برنامه «ستون کاغذی» بیان کرد: آزادی رسانه و مطبوعات همانند یک ضمانت نامه از جانب دولت‌ها به رسانه‌های عمومی، در مقابل مواجهه با روندهای محدود کنندهٔ ابراز نظر در جوامع، می‌باشد که حقوق قانونی رسانه‌ها و همچنین مراجع رفع اختلاف بین رسانه‌ها و شاکیان را مشخص می‌کند.
این حقوق در بسیاری از کشورها به صورت قانونی و در چهارچوب قوانین اساسی آن کشور تعبیه شده‌است تا از آزادی مطبوعات حمایت به عمل بیاید.
وی ادامه داد: از همین رو دربرنامه «ستون کاغذی» با حضور رضا افتخاری اصفهانی نویسنده و پژوهشگرو دکتر پدرام پورآئین نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات ،پیرامون روز جهانی مطبوعات بحث و گفت و گو خواهیم کرد
گفتنی است «ستون کاغذی» به تهیه کنندگی شهرزاد چرامی و با اجرای احسان همتی سه شنبه 13 اردیبهشت ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم کننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع