جشن رادیو ایران در روز بزرگداشت فردوسی برگزار شد

رادیو ایران در روز بیست و پنجم اردیبهشت، روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی حكیم، مراسم ویژه‌ای را با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر و مدیران و برنامه‌سازان رادیو و در راستای «آیین سخن» و نگهبانی از زبان فارسی برگزار كرد.

1401/02/26
|
10:03
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، در این مراسم كه به میزبانی رادیو ایران در استودیو شماره یك ساختمان شهدای رادیو برگزار شد، جمعی از استادان برجسته ادبیات فارسی و علاقه‌مندان به شعر و ادب پارسی و مدیران مختلف شبكه‌های رادیویی حضور داشتند.
دكتر محمدجعفر محمدزاده نویسنده و پژوهشگر زبان فارسی و مدیر رادیو ایران در سخنانی با اشاره به برپایی این مراسم گفت: رادیو ایران به عنوان پایگاه زبان فارسی چندین سال است كه مراسم «آیین سخن» را به منظور حفظ و پاسداشت زبان فارسی برگزار می‌كند.
در این مراسم از تارنمای «فارسی بان خبر» كه پایگاهی برای تولیدات زبان فارسی است رونمایی شد؛ فرج‌اللهی مدیر مسئول این تارنما هدف از راه‌اندازی فارسی‌بان‌خبر را پاسداشت زبان و ادبیات فارسی به عنوان میراث ملی ایران عنوان كرد.
دكتر محموداكرامی فر روزنامه‌نگار، شاعر و وفعال رسانه در این مراسم شعری از سروده‌های خود را در پاسداشت زبان فارسی قرائت كرد.
همچنین ضمن تقدیر از شمسی فضل اللهی و محمدمحسن رفیعی دوتن از پیشكسوتان فرهنگ و ادب رادیو ایران، از لوح شاهنامه خوانی با صدای شمسی فضل اللهی و به تهیه كنندگی زهرا فقیه میرزایی با عنوان «من و عالیجناب فردوسی» نیز رونمایی شد.
این مراسم از برنامه «كافه هنر» پخش شد، علاقه‌مندان می‌توانند برای شنیدن این مراسم به تارنمای رادیو ایران به آدرس www.radioiran مراجعه كنند.
شایان ذكر است جشنواره «آیین سخن» در راستای نگهبانی از زبان فارسی تا پایان روزقلم 14 تیر ماه ادامه دارد.
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع