ویژه برنامه‌های شبكه رادیویی ایران در اربعین حسینی

با فرا رسیدن اربعین حسینی، شبكه رادیویی ایران ویژه‌ برنامه‌های مختلفی را برای مخاطبان آماده كرده استكه كه سه ویژه برنامه «خانه دوست اینجاست»، «حسینیه ایران » و «چهل پرده اشك» را از كربلای معلی تقدیم می كند.

1401/06/25
|
11:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، ویژه برنامه‌هایی همچون «خانه دوست اینجاست، حسینیه ایران، نوبت نوا، آقا سلام، چهل پرده اشك، همراه با كاروان غم، یك جهان ارادت، به افق نور، باغ ارغوان، همنوا با نینوا، دیباج، یك دو صدا، سرچشمه و راه عشق » برای پخش تدارك دیده شده است.
«خانه دوست اینجاست» از سه شنبه 22 شهریوربعد از خبر ساعت 19 تا روز شنبه 26 شهریور به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای حسن همایی با محوریت راز عدد چهل و شرح اجمالی بر چهل منزل كه به كاروان اسرای حسینی گذشت و تجدید دیدارشان با شهدا از كربلا پخش می شود.
«یك دو صدا» ، فصل یازدهم این مسابقه با محوریت ایام شهادت سید و سالار شهیدان از پنج شنبه 24شهریور، به تهیه كنندگی ساجد قدوسیان از ساعت 17:30 پخش می شود
«حسینیه ایران» ویژه برنامه دیگری است كه در شب اربعین حسینی از كربلای معلی، حسینیه ای برای جا ماندگان از كربلا و عاشقان ابا عبدالله(ع) می شود، این برنامه نیز به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای حسن همایی جمعه 25 شهریور ساعت 22:00 پخش می شود.
«نوبت نوا» شنبه 26 شهریور مداحی ها و نوحه های مرتبط با اربعین امام حسین(ع) را ساعت 03:30سحر پخش می كند.
«آقا سلام» روایتی از كاروان امام حسین (ع) بعد از واقعه عاشورا تا اربعین است كه26 شهریور در روز اربعین حسینی در ساعت های 8:50 0و 11:00صبح و18:45عصر پخش می شود.
«چهل پرده اشك» ویژه برنامه روز اربعین رادیو ایران است كه از كربلا پخش می شود و به بیان و تشریح آثار و بركات زیارت اربعین می پردازد.
این برنامه به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای حسن ساعت 9:00صبح پخش می شود.
«همراه با كاروان غم» با موضوع تفسیر عشق در سبك زندگی حسینی همان روز ساعت 11:15 پخش می شود.
«یك جهان ارادت» گزارشی در خصوص راهپیمایی اربعین است، با افرادی كه سالهای پیش در راهپیمایی اربعین حضور داشتند و امسال از جا ماندگان در این سفر معنوی هستند این برنامه نیز در روزاربعین ساعت 11:50 پخش می شود.
«به افق نور» روز شنبه نیز با موضوع حاجت روایی و مقبول شدن دعا به تهیه كنندگی عبدالله علایی و اجرای حمیدرضا رضایی ساعت 12:10 پخش می شود.
«باغ ارغوان» با نگاهی مذهبی ،مداحی های روز اربعین را به تهیه كنندگی ندا حاجی اسماعیلی و با اجرای مریم نشیبا ساعت 15:00 تقدیم می كند.
«همنوا با نینوا» ساعت 15:30 با حضور حجت الاسلام علی آقا بابا خطبه حضرت زینب (س) را بعد از واقعه عاشورا بررسی می‌كند.
«دیباج» برنامه مشاعره ای از اشعار آیینی مرتبط با اربعین سالار شهیدان است كه به تهیه كنندگی زینب برومند و اجرای فاطمه مینا خانی ساعت 17:10 پخش می شود.
«سرچشمه» نیز در روز اربعین به بازخوانی حماسه حسینی و عظمت زیارت اربعین از نگاه عالمان دینی می پردازد. این برنامه به تهیه كنندگی زینب برومند و با اجرای حسن همایی ساعت 22:45پخش می شود.
و «راه عشق» آخرین ویژه برنامه ای است كه برای این روز در نظر گرفته شده است و گزارشی از راهپیمایی اربعین حسینی است كه ساعت 22:30 شنیده می‌شود.
مخاطبان رادیو ایران می‌توانند برای شنیدن آرشیو این برنامه‌ها به سایت این شبكه رادیویی به نشانی www.radioiran.ir مراجعه كنند.
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع