«جشن رویش» در رادیو ایران برگزار می شود

ویژه برنامه «جشن رویش» به مناسبت روز درختكاری، دوشنبه 15 اسفند ساعت 10:20 از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران پخش می‌شود.

1401/12/15
|
09:54
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، هر سال مقام معظم رهبری در نیمه اسفند (روز درختكاری) نهال می كارند و این نشان از توجه ایشان به موضوع حسنه درختكاری است.
از همین رو رادیو ایران با شعار «هر ایرانی یك درخت هدیه به فردای ایران» ویژه برنامه «جشن رویش» را تقدیم می كند.
سیما پاتیمار تهیه كننده ویژه برنامه «جشن رویش» بیان كرد: از 15 تا22 اسفند ماه به عنوان «هفته منابع طبیعی» نامگذاری شده است كه نخستین روز این هفته یعنی 15 اسفند «روز ‌درختكاری‌» است.
وی ادامه داد: در كشور ما روز درختكاری در 15 اسفند هر سال برگزار می شود و مردم با حضور در پارك ها، جنگل ها و اقصی نقاط شهر اقدام به كاشت نهال های جوان می كنند. ایرانی ها هر سال با كاشت درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این كار نمادین در آستانه بهار زندگی را به زمین باز می گردانند.
پاتیمار افزود: رادیو ایران نیز با شعار «هر ایرانی یك درخت هدیه به فردای ایران» به استقبال این روز می رود.
تهیه كننده برنامه «جشن رویش» بیان كرد: با حضور دكتر سید موسی صادقی، صاحب نظر در امور درختكاری و مدیر ارتباطات علمی و متخصص اكوسیستم های جنگل ها و مراتع كشور از محاسن درختكاری خواهیم گفت و عباس سنجری گزارش گر برنامه گفت و گو های مختلفی را از كاشت درخت توسط مردم تهیه می كند و گزارشگران شهرهای مختلف نیز از كاشت نهال در این روز بسته های صوتی را ارسال خواهند كرد.
گفتنی است «جشن رویش» به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و با اجرای حامد نجم الهدی و هماهنگی اكرم خیر خواه دوشنبه 15 اسفند ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع