دیدار رادیو ایران، با خانواده شهید مدافع حرم حسین محرابی

رادیو ایران، در ادامه رزمواره «صد و چهل شهید، صد و چهل روایت» در سفر به استان خراسان رضوی، با خانواده شهید مدافع حرم حسین محرابی دیدار كرد.

1402/08/29
|
10:00
|

به گزارش شروابط عمومی رادیو ایران، حجت السلام و المسلمین موسوی مقدم نماینده ی محترم ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، محسن نصر پور مدیركل صدا و سیمای استان خراسان رضوی، كاظم داداشی قائم مقام رادیو ایران و حجت السلام و المسلمین حسن زاده مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی با خانواده شهید مدافع حرم حسین محرابی در شهر مشهد مقدس دیدار كردند.

در این دیدار، حجت السلام و المسلمین موسوی مقدم نماینده ی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران كشور درباره ی شخصیت و مقام شهید محرابی بیان كرد: «شهید حسین محرابی یكی از شهدای برجسته استان خراسان رضوی و از شهدای مدافع حرم است كه با شهید حاج قاسم سلیمانی بسیار هم دل بود به طوری كه بخش عمده ی صحبت ها و مطالبی كه از شهید حاج قاسم سلیمانی به جا مانده ، مطالب شهید محرابی و خانواده اش است

گفتنی است؛ شهید مدافع حرم «حسین محرابی» روز 30 شهریور سال 1356 در مشهد به دنیا آمد. سرانجام پس از سال‌ها تلاش روز عید غدیر سال 1395 به سوریه اعزام شد و پس از دو بار اعزام، روز دهم آذر 1395 به شهادت رسید.

دوران خدمت را در پرندك تهران به عنوان تكاور گذراند. برای اولین بار كه به زیارت امام حسین (ع) رفت، عقایدش محكم‌تر شد و جرقه اولیه جهاد در این سفر زده شد و بعد از آن بی‌نهایت عاشق بی‌بی رقیه (س) شد و هر كدام از خواهران و برادران را هم به شیوه خودشان با این راه آشنا كرد.

وی آدم پیگیری بود. كار خود را همیشه تا انتها پیش می‌برد و با توجه به ارادتی كه به ائمه (ع) داشت برای شهادت دست به دامن تمام ائمه (ع) شد و دست از طلب برنداشت. بعد از آخرین باری كه به زیارت امام رضا (ع) رفت، خیالش راحت بود كه حاجتش را از امام رضا (ع) گرفته است و دقیقاً روز شهادت امام رضا (ع) هم به شهادت رسید.

بعد از شهادت شهید محرابی از او یك عكس خندان منتشر شد و به همین خاطر به «شهید خندان مشهدی‌ها» معروف است و چون روز شهادت آقا علی بن موسی‌الرضا (ع) به شهادت رسید، ملقب به «شهید امام رضایی (ع)» شد.

دسترسی سریع