دانش آموز آماده در روزهای سخت

رادیو ایران، بیست و پنجمین مانور سراسری زلزله و ایمنی را چهارشنبه هشتم آذر در برنامه «زنگ ایمنی» از دبیرستان دخترانه نرجس منعكس كرد.

1402/09/08
|
13:19
|

سرپرست معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از اجرای طرح ملی دادرس( دانش آموز آماده در روزهای سخت) در برنامه «زنگ ایمنی» رادیو ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، وحید ایمانی سرپرست معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر بیان كرد: در طرح «دادرس» مباحثی اعم از پناهگیری، خروج اضطراری، حمل مصدوم، اسكان اضطراری، ارزیابی، آتل بندی و موارد مهم دیگر ارایه می‌شود.

وی ادامه داد: حاصل اجرای طرح «دادرس»، همدلی بیشتر تشكل‌های دانش‌آموزی و افزایش دوستی‌ها میان دانش‌آموزان خواهد بود.

ایمانی افزود: این طرح با هدف خود امدادی، دگرامدادی، ترویج فرهنگ نوع‌دوستی، كمك به دیگران و نهادینه‌سازی این فرهنگ در بین جوانان و به خصوص دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول (پایه هشتم) با همكاری وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود. دانش آموزان همزمان با آموزش مباحث امدادی در قالب طرح كاربینی میدانی و عملیاتی از مراكز و تجهیزات مرتبط با سرفصل های آموزشی طرح ملی «دادرس» مركز كنترل و هماهنگی عملیات اضطراری، پایگاه‌های بین شهری امداد و نجات، اتاق پراتیك، آمبولانس و ... بازدید می‌كنند.

سرپرست معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر همچنین در خصوص مدرسه «متاورس» در كشور گفت: مدرسه «متاورس» یا «نمادرس» مدرسه ای كاملا نوظهور است و برای اولین بار در كشور تجربه می شود. هدف از ایجاد این مدرسه رسالتی است كه جمعیت در خصوص آموزش و آمادگی افراد در برابر مخاطرات از جمله سیل و زلزله تعقیب می كند.

ایمانی گفت: ما شیوه های آموزشی سنتی و معمول تا شیوه های مدرن را در دستور كار داریم. از این رو برای نخستین بار مدل آموزشی جدیدی را ایجاد كردیم. در این نوع آموزش فرد در قالب فیلم هایی كه خود بازیگر آن است از طریق عینك های واقعیت افزوده و مجازی آموزش مبتنی بر بازی را در محیط واقعیت افزوده فراخواهد گرفت.

گفتنی است «زنگ ایمنی» به تهیه كنندگی راضیه حسینعلی، با اجرای خاطره ارج و گزارشگری عباس سنجری و هماهنگی اكرم خیرخواه چهار شنبه 8 آذر ساعت 9:00 ازدبیرستان دخترانه نرجس روانه آنتن رادیو ایران شد.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع