روایت زندگی شهیدی كه با بهشتی، بهشتی شد

برنامه «روزی كه پروانه شدیم» از شنبه تا پنج شنبه ساعت 14:50 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/11/09
|
11:13
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سیما پاتیمار تهیه كننده «روزی كه پروانه شدیم» دوشنبه 9 بهمن گفت: در برنامه امروز مروری بر زندگی «شهید حجت‌الاسلام محمدحسن طیبی» خواهیم داشت.

وی ادامه داد: «شهید طیبی»، شهیدی است كه همراه با شهید بهشتی در انفجار دفتر مركزی حزب جمهوری اسلامی به دست منافقین به شهادت رسید.

نخستین راهپیمایی‌های ضد رژیم شاهنشاهی در اسفراین با رهبری همین شهید برگزار شد، جوانان زیادی نیز به وی و سخنرانی‌هایش علاقه داشتند.

تهیه كننده «روزی كه پروانه شدیم» بیان كرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با شروع انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی، «محمدحسن طیبی» به دلیل اعتماد مردم به نمایندگی از طرف مردم اسفراین به مجلس شورای اسلامی راه یافت و در مدت حضور در سنگر مجلس برای زدودن چهره فقر و توسعه‌نیافتگی مناطق محروم و به‌ویژه حوزه انتخابیه خود تلاش‌های زیادی را به انجام رساند كه می‌توان به پیگیری ساخت سد بیواز، توسعه شبكه تلفن خودكار، برق سراسری، توسعه راه‌ها‌ و ساخت كارخانه‌ها صنعتی اشاره كرد.

«شهید حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن طیبی» به‌واسطه حضور در مجلس به عضویت كمیسیون اصل 90 قانون اساسی درآمد و در همین سمت در انفجار دفتر مركزی حزب جمهوری اسلامی به دست منافقین به شهادت رسید.

پاتیمار در پایان افزود: برای شنیدن ویژگی های بیشتر از زندگی و فعالیت های سیاسی این شهید بزرگوار دوشنبه 9 بهمن ساعت 14:50 شنونده «روزی كه پروانه شدیم» از رادیو ایران باشید.

تنظیم كننده:سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع