نخستین جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی» برگزار می شود

رادیو ایران با همكاری معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و شبكه شاد در طلیعه چهل و پنجمین سالگرد انقلاب شكوهمند اسلامی نخستین جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی» را برگزار می كند.

1402/11/10
|
09:29
|

غلامحسین طالبی دبیر این جشنواره ضمن تبریك فرا رسیدن ایام الله دهه فجر بیان كرد: نخستین جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی» با هدف ترویج مضامین هنر انقلابی و دینی در میان نسل جدید و ارج نهادن به زحمات فعالان این حوزه در سطح ملی برگزار می شود.

وی اهداف برگزاری این جشنواره را (هدایت فرهنگی نسل جدید با مضامین انقلابی و دینی در قالب جذاب سرود، ترویج هنر انقلاب در میان نوجوانان و جوانان،
ارتقا ذائقه شنیداری مخاطبان با شعر و سرود انقلابی و دینی و حمایت رسانه ای از فعالان عرصه تولید سرود) در راستای تحقق سند تحول رسانه ملی بر شمرد.

دبیر نخستین جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی» گفت: محتوای سرودها می بایست در یكی از محورهای موضوعی زیر باشد و در زمان ارسال، محور مورد نظر انتخاب شود

•هویت ملی
•انقلاب اسلامی
•دفاع مقدس و مقاومت
•نواهای آیینی
•موضوعات اجتماعی و فرهنگی

طالبی تاكید كرد: سرودها در سه مقطع دبستان، دبیرستان و آزاد، ارزیابی و داوری می شود و لازم است در زمان ارسال مقطع مورد نظر انتخاب شود.
در هر مقطع و هر محور موضوعی به آثار برگزیده در داوری نهایی در بخش های شعر، تنظیم موسیقی، خوانندگی و اثر برتر دو جایزه برای نفرات اول و دوم و در مجموع 40 جایزه اعطاء می شود.
جایزه ویژه جشنواره به برترین اثر از بین تمام بخش ها تقدیم می شود.

دبیر نخستین جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی» متذكر شد: مهلت ارسال آثار تا پایان روز 30 بهمن ماه 1402 خواهد بود و لازم است قبل از ارسال از طریق وب گاه نخستین جشنواره ملی سرود گلبانگ آزادی به آدرس kanoon.Irib.Ir ثبت نام صورت پذیرد.


فایل صوتی سرود می بایست با فرمت استاندارد mp3(حداكثر 50 مگابایت) ارسال شود.
فایل متنی شعر می بایست با فرمت docx و فونت نازنین و اندازه 12 ارسال شود.
فایل عكس اجرای گروه سرود می بایست با فرمت (jpg) و به صورت افقی ارسال شود.
و فایل ویدئوی نماهنگ یا كلیپ اثر می بایست با فرمت mp4 (حداكثر 100 مگابایت) ارسال شود (این بخش اختیاری است)

شایان ذكر است آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی» پس از داوری در دو مرحله انتخاب آثار و داوری نهایی برگزار خواهد شد كه در وبگاه جشنواره و از طریق رادیو ایران اطلاع رسانی خواهد شد.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع