تدارك رادیو ایران برای چهل و پنجمین جشن پیروزی

رادیو ایران در آستانه چهل و پنجمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی، ویژه برنامه‌های مختلفی را پخش می كند.

1402/11/11
|
19:10
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، دكتر مهدی آذرمكان، مدیر رادیو ایران ضمن تبریك و شادباش به مناسبت ایام الله دهه فجر و تقارن آن با مبعث حضرت رسول(ص) و فرارسیدن اعیاد شعبانیه، بیان كرد: با توجه به اینكه شعار محوری چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی «جشن ملی، مشاركت پرشور، آینده روشن» تعیین شده است، رادیو ایران نیز با پخش برنامه های مختلف همراه و همدل مردم ایران است.

آذرمكان تشریح كرد: برنامه «صبح انقلاب» با هدف رونمایی دستاورد‌های انقلاب اسلامی و گفتگو با مسئولان در روز‌های مبارك پیروزی انقلاب به تهیه‌كنندگی حسین معصومی و زهرا قائدی ساعت 6:35 پخش می‌شود.

وی تاكید كرد: بخش «روز شمار انقلاب» نیز به گزارشگری سارا شاكری كه در برنامه «سلام صبح بخیر» از 25 دی پخش شد در برنامه «صبح انقلاب» نیز ادامه خواهد داشت.

آذرمكان از ویژه برنامه «آب زنید راه را» ویژه آغاز دهه فجر خبر داد و افزود: این برنامه پنج شنبه 12 بهمن، ساعت 9:00 با ایجاد فضایی حماسی و شاد با هدف یادآوری استقبال تاریخی ملت ایران از حضرت امام خمینی (ره) در سال 57 پخش می شود.

مدیر رادیو ایران ادامه داد: سال‌هاست این شبكه در این روزهای مبارك برنامه «خانواده‌ای به نام ایران» را با رویكرد معرفی شهرهای مختلف ایران و نقش و حضورشان در پیروزی انقلاب اسلامی تولید و پخش می‌كند. گفتنی است امسال نیز این برنامه به تهیه كنندگی زینب برومند در این ایام ساعت 9:00 پخش خواهد شد.

وی تصریح كرد: برنامه «پلاك هشت» از ابتدای بهمن ماه در بخش ویژه ای به نام «بخش انقلاب» به مرور خاطرات انقلاب اسلامی و یاد شهدای آن دوران می پردازد. این برنامه نیز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:25 از گروه فرهنگ و تمدن تقدیم مخاطبان می شود.

آذرمكان یادآور شد: برنامه «ایران امروز» كه از شنبه تا سه شنبه ساعت 12:40 به روی آنتن می رود، در این ایام با حضور مسولین با رویكرد دستاوردهای انقلاب و مطالبات مردم پخش می شود.

مدیر رادیو ایران اظهار داشت: به مانند سال‌های گذشته برنامه «باغ هنر» نیز در ایام الله دهه فجر به تهیه كنندگی وحید بیات و عبدالله علایی منعكس كننده اخبار جشنواره و رویدادهای فیلم فجر خواهد بود و از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:00 تقدیم علاقه مندان به اخبار فرهنگی و هنری می شود.

وی از برنامه دیگری به نام مستند رادیویی «دستاورد» با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه علم و فناوری نام برد كه در ایام الله دهه فجر ساعت 22:00 به تهیه‌كنندگی راضیه حسینعلی و مریم بانو فطرتی پخش می شود.

آذرمكان به ویژه برنامه «روزخوب پیروزی» كه انعكاس دهنده حضور مردم در راهپیمایی بزرگ و پر شور 22 بهمن در سراسر ایران عزیز است، اشاره كرد و در پایان افزود: در آستانه انتخابات و تقارن آن با جشن پیروزی انقلاب اسلامی برنامه های «صحن علنی، خانه مردم، با ایرانیاران، بحث روز، پرسا و موقعیت چهارم كه ویژه انتخابات آماده می شود، با رویكرد شعار محوری چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی «جشن ملی، مشاركت پرشور، آینده روشن» تقدیم مخاطبان رادیو ایران می شود.

دسترسی سریع