عیدانه های رادیو ایران درعید بزرگ مبعث

مبعث به روزی می گویند كه حضرت محمد (ص) در 27 رجب سال 13 پیش از هجرت (یعنی زمانی كه پیامبر (ص) در مكه بودند و هنوز به مدینه نرفته بودند) در مكه برای پیامبری مردم انتخاب شدند.

1402/11/18
|
10:00
|

رادیو ایران، همزمان با فرا رسیدن روز 27 رجب، عید بزرگ مبعث، ویژه برنامه های مختلفی را به شرح زیر تقدیم می كند.

برنامه عصرگاهی «ایرانشهر» كه از شنبه تا چهارشنبه از رادیو ایران تقدیم می شود، در شب عید مبعث با موضوع خوش اخلاقی به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای مهرناز فقیهی و استاد كمال همنشین ساعت 17:30 به روی آنتن می رود.

«بهار جان» نیز در همین شب با موضوع فلسفه بعثت و مبعوث شدن پیامبر(ص) به تهیه كنندگی حسین معصومی، اجرای حامد نجم الهدی و حضور حجت الاسلام اتابكی ساعت 22:00 پخش می شود.

«راه شب» پنج شنبه بامداد نیز همزمان با روزعید مبعث با پخش بسته های صوتی مختلف این مناسبت فرخنده را جشن می گیرد. گفتنی است «راه شب» پنج شنبه بامداد به تهیه كنندگی رامین جوادپور و اجرای آرش احمدی سی دقیقه بامداد تقدیم می شود.

ویژه برنامه «صبح انقلاب» نیز كه به مناسبت ایام الله دهه مبارك فجر پخش می شود پنج شنبه 19 بهمن، به مناسبت عید سعید مبعث از این روز بزرگ می گوید، این برنامه به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای آرش احمدی ساعت 6:35 تقدیم می شود.

«عطر گل محمدی» یكی دیگر از ویژه برنامه هایی است كه با حضور استاد محمود شاهرخی (از شاعران معاصر) از جایگاه حضرت رسول اكرم (ص) در شعر و ادب فارسی می گوید. این برنامه همزمان با روز عید سعید مبعث
پنج شنبه 19 بهمن ساعت 8:30 پخش می شود.

اهالی «صبح جمعه با شما نیز» نیز عیدانه ای را به مناسبت این عید سعید بزرگ برای مخاطبان رادیو ایران تدارك دیده اند، با نام «صبح عید باشما» كه در همان روز ساعت 9:30 به تهیه كنندگی ساجد قدوسیان تقدیم می شود.

«به افق نور» نیز در سالروز مبعث حضرت محمد مصطفی(ص) از هدایت شدن می گوید. این برنامه نیز به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای حسن همایی ساعت 11:30 پخش می شود.

برنامه «گلبانگ» نیز با پخش قطعات شاد، عید مبعث حضرت ختمی مرتبت را گرامی می دارد. «گلبانگ» به تهیه كنندگی ندا حاجی اسماعیلی و اجرای مریم نشیبا از شنبه تا پنج شنبه ساعت 15:00 تقدیم می شود.

برنامه «زیر آسمان ایران» پنج شنبه ساعت 19:00 نیز این عید بزرگ را جشن می گیرد.

رادیو ایران پیشاپیش فرارسیدن عید بزرگ مبعث حضرت محمد مصطفی(ص) را تبریك می گوید.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع