روایت زنده یاد هنرمند البرزی در رادیو ایران

برنامه موسیقیایی «ایرانآوا» پنج شنبه ها ساعت 22:00 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/11/19
|
10:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه‌ موسیقیایی «ایرانآوا» به معرفی بزرگان موسیقی و همچنین جدیدترین ترانه‌ها و تصنیف‌های تولید شده در صدا و سیمای مراكز استان‌ها می‌پردازد.

سعید مبشری تهیه كننده برنامه «ایرانآوا» بیان كرد: این هفته (19 بهمن) به مناسبت هفته های فرهنگی استان «البرز» سفری فرهنگی هنری به استان «البرز» خواهیم داشت و با یكی از بزرگان موسیقی و هنر این خطه همنوا خواهیم شد.

وی ادامه داد: «استاد ابراهیم بوذری» استاد مسلم خوشنویسی و آواز ایرانی كه آثار خطاطی ایشان در جای جای آثار تاریخی و معماری كشورمان چشمنوازی می كنند و ردیف آوازی به جا مانده از این آوازدان خوش آوازه راهنمای كاروان موسیقی ایران زمین است .

این تهیه كننده رادیویی افزود: این هنرمند البرزی، خوشنویس كتیبه های هفتگانه آرامگاه سعدی در شیراز است. «استاد بوذری» در موسیقی و آواز شاگرد ابوالحسن خان اقبال آذر (اقبال السلطان)، سید حسین طاهرزاده و استاد ابوالحسن صبا بود، او در سال 1356 ردیف های آوازی موسیقی ایرانی را خواند كه ضبط شد این اثر در سال 1390 در قالب 4 سی دی به بازار موسیقی عرضه شد.

مبشری تصریح كرد: كتابت دیوان حافظ، منتخب دیوان سعد سلمان، جلد اوّل جوامع الحكایات، كتیبه‌ شاه خلیل الله در تفت یزد، دروازه قرآن شیراز، خلاصه مثنوی معنوی، پارسی نغز، تاریخچه آب شیراز، وقفنامه‌ های موقوفات مسجد فخرالدوله و بیمارستان نمازی و بسیاری از كتاب‌های درسی دبیرستان‌ها از دیگر آثار هنری استاد بوذری است.

گفتنی است «ایرانآوا» به تهیه كنندگی سعید مبشری، نویسندگی شهاب شهرزاد، اجرای میثم نیكنام و كارشناسی سیدحمید رضا حسینی پنجشنبه ها ساعت 22:00 از رادیو ایران تقدیم همراهان این شبكه می شود

تنظبم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع