روز تحول آفرینی نیروی هوایی در «تیز پروازان»

19 بهمن روز نیروی هوایی است، به همین مناسبت رادیو ایران ویژه برنامه «تیز پروازان» را تقدیم می كند.

1402/11/19
|
09:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، در نوزدهم بهمن سال 1357 دقیقاً یك هفته پس از ورود امام (ره) به ایران و سه روز قبل از پیروزی انقلاب، شمار زیادی از پرسنل نیروی هوایی به اقامت‌گاه امام خمینی (ره) رفتند و با انقلاب اسلامی اعلام هم‌بستگی كردند. بیعت پرسنل نیروی هوایی با امام (ره) و هم‌بستگی با مردم از عوامل مهم در تسریع سقوط و ریشه‌كن كردن رژیم پهلوی بود. به پاس این حركت نیروی هوایی كه در راستای اهداف انقلاب بسیار مؤثر بود، روز 19 بهمن به نام «روز نیروی هوایی» در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت شد.

مریم هدیه لو تهیه كننده ویژه برنامه «تیز پروازان» گفت: یكی از گام‌های بلندی كه در جریان انقلاب موجب ریشه كن ساختن حكومت پهلوی شد، حركت متهورانه نظامیان نیروی هوایی در 19 بهمن 1357 بود و به همین مناسبت رادیو ایران، در سالروز این دیدار تاریخی در ویژه برنامه «تیز پروازان» از دستاوردها و اهمیت نیروی هوایی پس از انقلاب شكوهمند اسلامی می گوید.

وی ادامه داد: در این برنامه امیرحیدریان فرمانده پایگاه نهم شكاری ارتش مهمان «تیز پروازان» می شود و از دستاوردها و تازه ترین های نیروی هوایی می گوید. این برنامه به تهیه كنندگی مریم هدیه لو و اجرای زهرا تقی ملا پنج شنبه 19 بهمن ساعت 21:35 از رادیو ایران پخش می شود.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع