ایبنا مروری بر زندگی و آثار محمود ابراهیمی

برنامه «نگین»رادیو ایران از شنبه تا چهارشنبه به معرفی آثار نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می‌پردازد.

1403/01/29
|
16:20
|

به گزارش خبرگزاری كتاب ایران (ایبنا)، عبدالله علایی تهیه كننده برنامه نگین بیان كرد: دوشنبه 27 فروردین مروری بر زندگی و آثار محمود ابراهیمی خواهیم داشت. محمود ابراهیمی در سال 1319 شمسی در روستای خلیفان شهرستان مهاباد دیده به جهان گشود، سال 46 موفق به دریافت مدرك كارشناسی رشته زبان و ادبیات عربی در دانشكده معقول و منقول دانشگاه تهران شد؛ در سال 48 به عنوان دبیر در آموزش و پرورش بیجار استخدام شد و دوره فوق لیسانس و دكتری رشته فرهنگ عربی و علوم قرآن را در دانشكده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران گذراند. ابراهیمی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در تابستان 58 به دانشكده تربیت دبیر سنندج وابسته به دانشگاه رازی كرمانشاه منتقل و به عنوان مدیر آموزشی دانشكده و مدیر گروه رشته زبان و ادبیات فارسی انتخاب شد و به تدریس نیروهای جوان و متعهد منطقه پرداخت و سرانجام در سال 83 با مرتبه علمی دانشیاری بازنشسته شد.

علایی اضافه كرد: محمود ابراهیمی علاوه بر تدریس و مسئولیت‌های اجرایی در دانشگاه از تحقیق و پژوهش نیز غافل نبوده و تا كنون بیش از 20 اثر ارزشمند را در زمینه‌های فقه اسلامی، اندیشه‌ی اسلامی، اخلاق اسلامی، حقوق زن در اسلام، تعلیم و تربیت و ادبیات عربی از عربی به فارسی ترجمه كرده و به چاپ رسانده است.

برنامه نگین از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی عبدالله علایی، اجرای فاطمه آل عباس و حسن همایی و به قلم دكتر محسن شاهرضایی ساعت 14:55 از رادیو ایران پخش می‌شود.

دسترسی سریع