روایتی از رژه تاریخی بالگردهای هوانیروز در رادیو ایران

برنامه «پلاك هشت» سه شنبه 19 تیر، همزمان با سالروز رژه تاریخی 110 فروندی هوانیروز ارتش، با امیر سرتیپ دوم خلبان ابراهیم محمدزاده جانشین اسبق هوانیروز و از پیشكسوتان دفاع مقدس گفت و گو می كند.

1403/04/19
|
11:51
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، در نخستین نیمه شعبان پس از پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی، نیروی هوایی و پیاده هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور اعلام حمایت خود از انقلاب اسلامی، در 19 تیرماه 1358، آن روزها كه امام خمینی (ره) هنوز در قم حضور داشتند و به جماران نرفته بودند، رژه تاریخی و گسترده‌ای با 110 فروند بالگرد و نیروی پیاده در مقابل امام خمینی (ره) برگزار كردند كه از آن روز به عنوان نقطه عطف این نیرو یاد می‌شود.

در این رژه تاریخی «گردان هواپیمایی پشتیبانی فرماندهی نوین تهران»، «گروه رزمی كرمانشاه»، «گروه رزمی كرمان»، «گروه رزمی مسجد سلیمان»، «گروه پشتیبانی عمومی اصفهان» و «مركز آموزش هوانیروز»، یگان‌های شركت كننده در این رزمایش بودند و از بالگردهای شنوك، جت رنجر، 205 و كبرا و 7 گروهان هوانیروز برای انجام رژه استفاده شده بود و حفاظت بالگردها نیز به نیروهای منتخب هوانیروز محول شده بود.

به همین مناسبت برنامه «پلاك هشت» سه شنبه 19تیر، با امیر سرتیپ دوم خلبان ابراهیم محمدزاده جانشین اسبق هوانیروز و از پیشكسوتان دفاع مقدس گفت و گو می كند.

سیما پاتیمار تهیه كننده این هفته برنامه «پلاك هشت» در خصوص دیگر بخش های برنامه به مرور و یاد و خاطره شهدا و خواندن بخشی از وصیت نامه های شهدا و گفت و گو با خانواده آنها اشاره كرد.

گفتنی است «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای فیروزه آدابی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:15 از رادیو ایران تقدیم می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع