تاکنون 18 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند

دکتر جهانپور مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با رادیو ایران گفت: مهم ترین روش در پیشگیری از بیماری کرونا، رعایت نکات بهداشتی و شستشوی مرتب دست ها با آب و صابون مایع است.

1398/12/03
|
11:10

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر جهانپور مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در برنامه «سلام صبح بخیر» درباره ویروس کرونا و منشا ورود آن به کشور گفت: این ویروس اگرچه به تازگی وارد کشور شده و منشا آن همچنان مشخص نیست اما به نظر می رسد کانون ورود آن از شهر قم بوده است.
وی در ادامه افزود: شهر قم شهر مسافرپذیر است و مسافر در آن بسیار تردد می کنند از این رو به نظر می رسد جابجایی مسافران از شهر قم به شهرهای دیگر عامل انتشار این ویروس باشد.
مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی بخش دیگر صحبت هایش را به آمار مبتلایان به این ویروس اختصاص داد و افزود: طی روزهای اخیر از میان هزار نفر بیمار مبتلا به ویروس شبه آنفولانزا، 18 نفر به شکل قطعی دچار این ویروس شده اند.
برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی آرمان ستوده و شهاب نادری مقدم از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع