در پیشگیری از ویروس کرونا، رستوران دارها مکان خود را با مواد ضد عفونی کننده پاکسازی کنند

دکتر «مسعود مردانی» متخصص بیماری های عفونی گفت: افراد با شستشوی مرتب دست ها با آب و صابون و استفاده از دستمال کاغذی یک بار مصرف در هنگام بروز عطسه می توانند از خطرات ویروس کرونا در امان بمانند.

1398/12/04
|
11:17

دکتر «مسعود مردانی» متخصص بیماری های عفونی گفت: افراد با شستشوی مرتب دست ها با آب و صابون و استفاده از دستمال کاغذی یک بار مصرف در هنگام بروز عطسه می توانند از خطرات این ویروس در امان بمانند.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر «مسعود مردانی» متخصص بیماری های عفونی، عضو کمیته کشوری آنفولانزا و عضو کمیته ویروس کرونا کشور در برنامه «سلام صبح بخیر» درباره مهم ترین راه ابتلا به ویروس کرونا گفت: راه عمده انتقال عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی از جمله آنفولانزا، سرماخوردگی و ویروس کرونا از راه تماس آلوده دست یا قطرات دستگاه تنفسی فوقانی است.
وی در ادامه با بیان اینکه افراد با رعایت اصول بهداشتی می توانند از ورود این ویروس به بدنشان جلوگیری کنند، افزود: افراد با شستشوی مرتب دست ها با آب و صابون و استفاده از دستمال کاغذی یک بار مصرف در هنگام بروز عطسه می توانند از خطرات ورود این ویروس به بدنشان در امان بمانند.
برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «آرمان ستوده» و «شهاب نادری مقدم» و اجرای «میثم نیکنام» و «سعید توکلی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع