جمشیدی در گفت و گو با رادیو ایران نگاه شهرداری برای ارائه خدمات مرتبط با کرونا در آمدی نبوده است

دبیرستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا گفت: شهرداری برای ارائه خدمات در روزهای کرونایی به هیچ وجه نگاه درآمدی نداشته است.

1399/03/12
|
10:16

حمیدرضا جمشیدی دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در گفت و گو با برنامه سلام صبح بخیر "رادیو ایران" با اشاره به استفاده شهروندان از خودروهای شخصی در سطح شهر، اظهار کرد: خوشبختانه با عنایت خداوند، همکاری مردم و تصمیم گیری مسئولان کشور توانستیم به مرحله کنترل و مهار کرونا در بسیاری از شهرهای کشور برسیم. مرگ و میر و بستری حاصل از کرونا هم کاهش پیدا کرده است.
او افزود: به دلیل مشکلات اقتصادی کشور، ناچار به آغاز بازگشایی ها شدیم؛ اما اگر شهروندان عزیز پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند ما در ستاد ملی مقابله با کرونا مجبور به اعمال محدودیت های جدید می شویم.
دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: یکی از گرفتاری های این روزهای ما ترافیک در سطح شهر و تجمعات است به همین دلیل مقرر شد که لغو اجرای طرح ترافیک را انجام دهیم؛ اما اگر طرح ترافیک برگردد موجب فشار به بخش عمومی حمل و نقل می شود.
جمشیدی تصریح کرد: در جلسه ستادملی کرونا مقرر شد که ظرف چند روز آینده تمامی مردم از ماسک استفاده کنند و فاصله مسافران برای استفاده از مترو افزایش یابد؛ البته ما انتظارمان این بود که با فرا رسیدن فصل تابستان مشکلات کاهش یابد اما متاسفانه چنین اتفاقی رخ نداد.
او بیان کرد: برای افزایش ناوگان های عمومی هم شهرداری تدابیری اندیشیده تا در ساعات پیک، ترابری بیشتری فراهم کنند.
دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: شهرداری برای ارائه خدمات در روزهای کرونایی به هیچ وجه نگاه درآمدی نداشته اما گر مسافران از ماسک استفاده نکنند، فاصله گذاری انجام نشود و ظرفیت واگن های مترو افزایش پیدا نکند؛ ممکن است دچار مشکل های بزرگی شویم.
جمشیدی گفت: ما مکررا به سلامت مردم فکر می کنیم و کوتاه نمی آییم البته هرکس در بخش کاری خود استدلال شخصی و خاصی دارد؛ هرچه پیشگیری بیشتری شود هزینه های آن اثرگذاری بهتری خواهند داشت.
او در پایان تصریح کرد: خواسته ما از مردم این است که دچار عادی سازی کرونا نشوند و گروه های آسیب پذیر همچون سالمندان در شهر حضور پیدا نکنند زیرا تعداد مرگ و میر در جوانان بسیار کم است و سالمندان نیاز بیشتری به مراقبت دارند.
برنامه «سلام صبح بخیر» به تهیه کنندگی آرمان ستوده و گویندگی سعید توکلی ساعت 6:30 صبح از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع