ما نمی‌گوییم فوتبال تعطیل شود

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: ما که نمی‌گوییم فوتبال تعطیل شود بلکه می‌گوییم اول سلامت جامعه رعایت شود.

1399/03/12
|
10:25

«امیر قلعه‌نویی» در گفت‌وگو با برنامه رادیو ورزش ایران اظهار داشت: آیا بحث سلامت جامعه و دغدغه‌ها و مشکلات مردم مهمتر است یا فوتبال؟ الان در شرایط بسیار سختی چه از نظر سلامت و چه از نظر دغدغه‌های اقتصادی مردم هستیم.

وی افزود: بحث من کل جامعه است نه فوتبال. همه عزیزانی که در این شرایط سخت مجبور هستند سر کار بروند چه گناهی کرده‌اند؟ فوتبال را کنار بگذاریم. راجع به دغدغه‌های مردم صحبت کنیم. اگر آنجا را درست عمل کنیم، می‌توانیم فوتبال را ادامه بدهیم ولی وقتی خود جامعه مشکلات اقتصادی دارد راجع به فوتبال چه بگوییم؟

قلعه نویی ادامه داد: در این مدت حتی نظر یک مربی را هم نخواستند. ما که 41 سال است در فوتبالی هستیم و کوچک هستیم! ما بزرگانی داشتیم که باید نظرشان را می پرسیدیم. باید از تعدادی از سرمربیان و مدیران عامل سوال می‌کردیم. یک پروتکل تهیه کرده‌ایم که خودمان مسوولیتش را قبول نمی‌کنیم.

قلعه نویی با بیان اینکه مسوولان فدراسیون باید مشکلات باشگاه‌های خصوصی را گوش می‌کردند، گفت: یکسری تیم‌ها دولتی هستند و بودجه دولتی دارند و وقتی هزینه می‌کنند، به کسی هم فشار نمی‌آید. ولی نباید پای صحبت تیم‌های خصوصی می‌نشستند؟ از چهار مربی باتجربه مثل مجید جلالی دعوت می‌کردند و نظرشان را می‌شنیدند. با این رفتارها راه به جایی نمی‌بریم. اول از همه سلامت جامعه رعایت و مشکلات اقتصادی حل شود. فوتبال جزئی از زندگی است.

قلعه نویی درباره اینکه بازیکنان فوتبال در مسیر رفت و بازگشت به تمرین در اختیار باشگاه ها نیستند و ممکن است در این زمان دچار کرونا شوند، گفت: بازیکن در طول روز دو، سه ساعت در اختیار ماست و 20 ساعت نمی‌توانیم او را کنترل کنیم. این دغدغه جامعه است و تقصیر بازیکن هم نیست. اول باید کرونا را مهار کنیم و وقتی به حداقل رسید شرایط را عادی اعلام کنیم.

قلعه ‌نویی در پاسخ به این سوال که«منظور شما یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس است که گفته بود از تعطیلی فوتبال لطمه می‌خورد چون درآمد دیگری ندارد؟»، گفت: ما که نمی‌گوییم فوتبال تعطیل شود اول سلامت جامعه که گل محمدی هم جزئی از آن است رعایت شود.

وی درباره درخواست باشگاه گل گهر برای تعویق بازی با سپاهان در حالی که هنوز لیگ شروع نشده است، تاکید کرد: حاضریم در هر شرایطی که دوستان حاضرند کمک کنیم. تاریخ برگزاری بازی مهم نیست. شما نگاه کنید به مردم خوزستان که همواره در تاریخ ما نمونه بوده‌اند. الان شرایط اقتصادی و کرونای خوزستان چطور است؟ استقلال چطور می خواهد آنجا برود و بازی کند؟ جز دو سه تیم که می‌توانند پرواز چارتر بگیرند کدام تیم‌ها می‌توانند چارتر بگیرند؟ چند تیم نمیتوانند تست کرونا بدهند.

دسترسی سریع