میزان مشارکت مردم در انتخابات همواره بالا بوده است / در رسانه های خود جامعه را اقناع سازیم

در هجدهمین برنامه انتخاباتی «ایران امروز»، این برنامه شنبه بیست و دوم خرداد، میزبان دکتر ساسان والی‌ زاده، رییس کمیتۀ تخصصی ارتباطات و امور سایبری دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر کیومرث یزدان‌پناه، تحلیلگرمسائل سیاسی بود.

1400/03/22
|
12:51

در هجدهمین برنامه انتخاباتی «ایران امروز»، این برنامه شنبه بیست و دوم خرداد، میزبان دکتر ساسان والی‌ زاده، رییس کمیتۀ تخصصی ارتباطات و امور سایبری دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر کیومرث یزدان‌پناه، تحلیلگرمسائل سیاسی بود.

انتخابات ایران بهار رسانه های معاند است

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر ساسان والی‌ زاده، رییس کمیتۀ تخصصی ارتباطات و امور سایبری دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه ایران امروز به تحلیل رفتار رسانه‌های بیگانه در قبال انتخابات 1400 پرداخت و گفت: وقتی ماهیت نظام سیاسی با ماهیت رسانه ها و دشمنان تضاد ایدئولوژیک دارد بروز اینگونه این رفتارهای منفی، رخداد طبیعی است.
وی ادامه داد: این رسانه ها با وجود گسترش شبکه های اجتماعی با تکنیک های مختلف همچنان برای اقشار و گروه های مختلف بمباران محتوایی دارند.
رییس کمیتۀ تخصصی ارتباطات و امور سایبری دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انتخابات ایران بهار رسانه های معاند است، افزود: در انتخابات ریاست جمهوری این رسانه ها فعال می شوند و تلاش می کنند میان قومیت ها و گروه ها شکاف ایجاد کنند.
وی در ادامه به میزان مشارکت مردم در انتخابات اشاره کرد و گفت: مشارکت مردم در انتخابات همواره بالا بوده است ولی اگر مردم در انتخابات مشارکت نکنند از حق طبیعی خود استفاده کرده اند و این موضوع در همه جای دنیا اتفاق می افتد و مشروعیت نظام زیر سوال نخواهد رفت.
رییس کمیتۀ تخصصی ارتباطات و امور سایبری دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام به برخی گفته های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظره های انتخاباتی اشاره کرد و گفت: نامزدهای انتخاباتی در برنامه های تبلیغاتی، فکر خود را به مشاوران خود دادند و همین باعث شده ادبیات نامناسبی داشته باشند.

در رسانه های خود باید جامعه را اقناع سازیم

در ادامه این گفت و گوی رادیویی دکتر کیومرث یزدان‌پناه، تحلیلگرمسائل سیاسی به این موضوع پرداخت و گفت: رسانه ها، امروز مدیریت افکار عمومی را بر عهده دارند که هم می توانند منشا آشوب ها باشند و هم منشا آرامش.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران بر خلاف جریان جهانی و یکه تازی مکتب لیبرالیسم بر اساس صندوق رای و سازگاری میان دین و دموکراسی ، مکتب مردم سالاری دینی را به وجود آورده است؛ و علت دشمنی رسانه های بیگانه همین مدل جدید حکومتی در ایران است.
این تحلیل گر مسائل سیاسی در بخش دیگر با بیان اینکه بخشی از فضا سازی های رسانه های بیگانه به مشکلات خودمان برمی گردد، افزود: در رسانه های خود باید جامعه را اقناع سازیم و تمام مسائل مردم را در رسانه های خود بیان کنیم.
وی عامل دیگر فضا سازی برخی رسانه های همسایه را تضاد منافع کشورها با منافع ایران خواند و افزود: رییس جمهور آینده برای رفع مشکلات، تضاد و کشمکش های کشورهای همسایه با ایران را برطرف سازد.
کیومرث یزدان‌پناه در ادامه خاطر نشان کرد: ساختار رسانه ای کشور نیز فضا را به گونه ای فراهم کند که رسانه های معاند فرصتی برای مدیریت افکار عمومی پیدا نکنند.

دسترسی سریع