عدم شرکت در انتخابات تغییر و تحولی به دنبال نخواهد داشت/ ایجاد حس ناامیدی خلاف اخلاق سیاسی است

در نوزدهمین برنامه انتخاباتی «ایران امروز»، این برنامه یکشنبه بیست و سوم خرداد، میزبان الهام آزاد عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود و نماینده مجلس یازدهم و حسین کنعانی مقدم تحلیلگر مسایل سیاسی بود.

1400/03/23
|
12:45

در نوزدهمین برنامه انتخاباتی «ایران امروز»، این برنامه یکشنبه بیست و سوم خرداد، میزبان الهام آزاد عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود و نماینده مجلس یازدهم و حسین کنعانی مقدم تحلیلگر مسایل سیاسی بود.

مردم با حضور خود در انتخابات مسیر پیشرفت کشور را هموار سازند
به گزارش شبکه رادیویی ایران، الهام آزاد عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود و نماینده مجلس یازدهم در برنامه ایران امروز به نقش حضور و مشارکت در انتخابات 1400 پرداخت و گفت: در انتخابات حق و تکلیف در کنار هم قرار دارند ما حق داریم سرنوشت خود را خود تعیین می کنیم و با رای خود در تصمیم گیری مدیران اجرایی سهیم شویم.
وی در ادامه با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی انتخابات یکی از مهم ترین تحولات کشورمان در عرصه سیاسی بوده است، افزود: فردی که بر مسند قدرت ریاست جمهوری می نشیند باید بتواند بیانیه گام دوم انقلاب را به خوبی اجرا کند.
عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود گفت: عدم شرکت در انتخابات تغییر و تحولی به دنبال نخواهد داشت. مردم حتی اگر معترض به شرایط زندگی هستند با شرکت در انتخابات و انتخاب اصلح می توانند کشور را در مسیر درست هدایت کنند.

کسانی که ناامیدی در جامعه ایجاد می کنند خلاف اخلاق سیاسی و شرع کار می کنند
در ادامه این گفت و گوی رادیویی، حسین کنعانی مقدم تحلیلگر مسایل سیاسی در این باره گفت: در نظام مردمسالاری دینی، مردم تعیین کننده سرنوشت کشور هستند و تصمیم گیران بر اساس نظر مردم تصمیمات و سیاست ها را پیش می برند.
وی ادامه داد: حق مردم در تعیین سرنوشت حقی است که در قانون و شرع به رسمیت شناخته شده است.کسی که نمی خواهد در تعیین سرنوشت کشور سهیم باشد پس از انتخابات نمی تواند انتظار رسیدگی به مطالبه هایش را داشته باشد.
این تحلیلگر مسایل سیاسی خاطر نشان کرد: کسانی که بذر ناامیدی را در کشور می کارند خلاف اخلاق سیاسی و شرع کار می کنند. این اقدام به هیچ عنوان کار درستی نیست.

«ایران امروز» شنبه تا سه شنبه به تهیه کنندگی «عاطفه اقتداری» و اجرای «دکتر غلامحسین طاهری» ساعت 11:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع