اعلام محدودیت‌های ترافیکی محرم

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای محدودیت‌های ترافیکی با توجه به برگزاری مراسم در نیمه اول ماه محرم و حضور هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری در معابر و میادین خبر داد.

1400/05/20
|
12:16

به گزارش شبکه رادیویی ایران، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: با توجه به فرارسیدن دهه اول محرم شرایط ترافیکی و محدودیت‌های متفاوتی برقرار خواهد شد که این طرح‌ها متناسب با شرایط هیئت‌های عزاداری است چرا که با اجرای مراسم در فضای باز و شبکه معابر بخشی از خطوط ویژه، میادین و سطح معابر به مراسم عزاداری تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از آسیب‌های این ایام به بحث تصادفات عابر پیاده برمی‌گردد، تصریح کرد: تاریکی شب، لباس مشکی عابران و خستگی برخی رانندگان در ساعات پایانی شب و نداشتن تمرکز می‌تواند حوادث ترافیکی ناخوشایندی را رقم بزند.

وی افزود: از عزاداران و رانندگان تقاضا می‌کنیم که در حاشیه شبکه معابر و هیئت‌های عزاداری با تمرکز و دقت بیشتری تردد کنند تا کمترین حادثه را شاهد باشیم.

رئیس پلیس راهور تهران از روسای هیئات عزاداری هم درخواست کرد با جانمایی و چینش درست، تخصیص جای پارک مناسب برای خودرو‌ها و همچنین تامین روشنایی و استقرار مناسب موکب‌ها در ارتقای ایمنی عزاداران کوشا باشند.

سردار حمیدی درباره چگونگی اجرای طرح تردد شبانه با توجه به حرکت دسته‌های عزاداری در ساعات پایانی شب اعلام کرد: تغییر ساعت تردد شبانه موکول به نظر ستاد ملی مقابله با کروناست.

رئیس پلیس راهور تهران خاطرنشان کرد: تردد کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین در ایام محرم از 30 دقیقه بامداد تا 6:30 صبح مجاز است.

دسترسی سریع