گواهی درجه یک هنری به سعید بیابانکی اهدا شد

شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور به سعید بیابانکی گواهی درجه یک هنری اعطا کرد.

1400/07/25
|
10:50

به گزارش شبکه رادیویی ایران، شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور در جلسه 482 خود که در تاریخ 1400/5/13 تشکیل شد به آثار سعید بیابانکی گواهینامه درجه یک اعطا کرد.
در معرفی این شاعر عنوان شده است: «سعید بیابانکی متولد چهارم مهرماه 1347 و زادگاه او خمینی‌شهر (سده) از توابع استان اصفهان است. او فارغ‌التحصیل مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اصفهان بوده است و بالغ بر سه دهه در حوزه شعر و ادبیات فعالیت جدی دارد. پیش‌تر هم دانشگاه اصفهان به این دانش‌آموخته خود نشان درجه یک طلایی اعطا کرده بود. بیابانکی برگزیده دوره دوم جشنواره شعر فجر بوده و هشت سال هم در شورای شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عضویت داشته است.
«ردپایی بر برف» (سوره مهر)، «نیمی از خورشید» (همسایه)، «سنگچین» (سوره مهر)، «نه ترنجی نه اناری» (نقش مانا)، «نامه‌های کوفی» (سوره مهر)، «جامه‌دران» (فصل پنجم)، «یلدا» (سوره مهر)، «لبخندهای مستند» (سوره مهر)، «هی شعر تر انگیزد» (سپیده‌باوران)، «سکته ملیح» (شهرستان ادب)، «چقدر پنجره» (شهرستان ادب)، «ضدحالات» (مروارید)، «پنج داستان از شاهنامه» (سوره مهر)، «سجده بر محراب» (امیرکبیر)، «هزار دست دعا» (امیرکبیر) و «تن پوش بی‌آستین» (امیرکبیر) از جمله آثار او هستند.
سعید بیابانکی در حوزه کارشناسی ادبی هم در صدا و سیما برنامه نقد شعر را سال‌های 94 و 95 در شبکه چهار و راه شب رادیو ایران را از سال 1398 در کارنامه خود دارد.
همچین یک دوره دبیر علمی جشنواره شعر فجر و دو دوره دبیر علمی جشنواره شعر و داستان جوان سوره بوده است.»

تنظیم کننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع