رییس كمیته بهداشت ستاد كرونای تهران درگفت و گو با رادیو ایران: تعداد شهرهای قرمز در حال افزایش است

رییس کمیته بهداشت ستاد کرونای تهران گفت:آمارها نشان می دهد 45 درصد مردم، شیوه نامه های بهداشتی را رعایت می کنند، این ساده انگاری ها در رعایت شیوه نامه های بهداشتی، موج دوباره کرونا را به دنبال خواهد داشت.

1400/08/22
|
13:02

به گزارش شبکه رادیویی ایران، اولیایی منش معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و رییس کمیته بهداشت ستاد کرونای تهران در گفت و گوی اختصاصی با علی رشیدی گزارشگر رادیو ایران در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر نقشه کرونایی تهران و کشور به چه سمت و سویی در حال حرکت است؟ گفت: تعداد شهرهای قرمز در حال افزایش است و امروز میزان آن به 26 شهر رسیده، این در حالی است که در هفته گذشته تعدادهای شهرهای قرمز، فقط 22 شهر بود.

وی در ادامه ساده انگاری و عدم رعایت شیوه نامه ها را عامل موثر در بالا رفتن میزان شیوع کرونا در کشور دانست و افزود: آمارها نشان می دهد 45 درصد مردم، شیوه نامه های بهداشتی را رعایت می کنند، این ساده انگاری ها در رعایت شیوه نامه های بهداشتی، موج دوباره کرونا را به دنبال خواهد داشت.

رییس کمیته بهداشت ستاد کرونای تهران گفت: علی رغم واکسیناسیون در کشور، توصیه می شود مردم شیوه نامه های بهداشتی ( استفاده ماسک، شستشوی مرتب دست ها و فاصله گذاری اجتماعی) را همچنان رعایت کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران بخش دیگر صحبت هایش را به وضعیت واکسیناسیون در کشور اختصاص داد و گفت: مردم از طرح واکسیناسیون استقبال خوبی کرده اند و تاکنون 85 درصد دوز اول واکسن را دریافت کرده؛ میزان دریافت کنندگان دوز دوم نیز به 65 درصد رسیده است.

در ادامه می شنوید.

دسترسی سریع