نائب رییس كمیسیون بهداشت در گفت و گو با رادیو ایران: گزارشی در خصوص ورود موج جدید کرونا به کشور اعلام نشده است

نائب رییس کمیسیون بهداشت گفت: دولت برای مقابله موج جدید کرونا، می بایست قرنطینه تمامی کسانی که به ایران وارد می شوند را جدی بگیرد.

1400/09/08
|
12:57

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر میر محمدی میبدی نائب رییس کمیسیون بهداشت در گفت و گوی اختصاصی با علی رشیدی گزارشگر رادیو ایران درباره سویه جدید کرونا گفت: نوع جدید ویروس کرونا که این روزها در جهان فراگیر شده است ضمن آنکه سرعت شیوع بالایی دارد دارای شدت بیماری زایی شدیدتری نیز است.

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه واکسن های ساخته شده در برابر نوع جدید ویروس کرونا ایمنی بالایی ندارند، گفت: تاکنون گزارشی در خصوص ورود این بیماری به کشور اعلام نشده دولت برای مقابله با این بیماری لازم است قرنطینه تمامی کسانی که به ایران وارد می شوند را جدی بگیرد.

رییس کمیسیون بهداشت در بخش دیگر صحبت هایش، کار قرنطینه و گرفتن تست پی سی آر را دو اقدام مهم در کنترل بیماری کرونا دانست و افزود: منفی بودن تست کرونا نشانه مبتلا نبودن نیست در مواردی دیده شده فردی که تست «پی سی آر» او منفی بوده پس از 48 ساعت مثبت شده است.

دکتر میر محمدی میبدی نائب رییس کمیسیون بهداشت خاطر نشان کرد: هر گونه سهل انگاری در این زمینه ممکن است کشور را دوباره درگیر موج جدید کرونا و افزایش میزان مرگ و میر کند.

دسترسی سریع