رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی در گفت و گو با رادیو ایران: مشاغل خانگی، 3 درصد از کسب و کارهای کشور هستند/ این ظرفیت قابل افزایش است

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی گفت:بسیاری از فعالان این حوزه، کار و حرفه خود را در سامانه ثبت نکردند از این رو ستاد ساماندهی مشاغل خانگی به جای مجوز، به دنبال ثبت محور کردن مشاغل خانگی است.

1400/09/15
|
14:07

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «مهناز امامدادی» رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی در برنامه «نمودار» به مشاغل خانگی پرداخت و در پاسخ به این پرسش که کسب وکارهای خانگی چه میزان ضریب تولید و اشتغال را تشکیل می دهند؟گفت: طبق بررسی های انجام شده، 2.7 تا 3 درصد از حجم کسب و کارهای کشور مربوط به مشاغل خانگی می شود؛ این ظرفیت قطعا قابل افزایش است.

وی در ادامه افزود: برای افزایش ظرفیت این بخش؛ میزان ها تقاضا برای این نوع کسب و کارها لازم است که بیشتر شود و بسترهای لازم نیز برای آن فراهم گردد.

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی، بخش دیگر صحبت هایش را به سامانه مشاغل خانگی گفت: بسیاری از فعالان این حوزه، کار و حرفه خود را در سامانه ثبت نکردند از این رو ستاد ساماندهی مشاغل خانگی به جای مجوز، به دنبال ثبت محور کردن مشاغل خانگی است.

برنامه نمودار شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع