خبرگزاری صدا و سیما نقد مهم‌ترین چالش‌های روز سینمای کشور در «حوض نقره»

«حوض نقره» به عنوان تنها برنامه تخصصی سینمایی رادیو ایران، هر هفته، به مهم‌ترین رخداد‌های سینمای کشور می‌پردازد

1398/05/07
|
10:19

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه رادیویی ایران؛ در این برنامه هر بار ضمن اطلاع‌رسانی خبر‌های روز مربوط به روی پرده و پشت صحنه‌ی سینما، به نقد و آسیب‌شناسی در بخش سیاست گذاری و مدیریت سینمای کشور نیز پرداخته می‌شود.

شهاب شهرزاد؛ کارشناس سینمایی برنامه «حوض نقره» در گفتگو با روابط عمومی رادیو ایران با تأکید بر این موضوع، ورود نظام قضایی و نظارتی را برای برون‌رفت از وضعیت پیچیده سینما ضرورتی انکار ناپذیر و دیرهنگام می‌داند.

موضوعی که بار‌ها در برنامه‌ی «حوض نقره» به تفصیل بررسی شده و حساسیت‌های زیادی را برانگیخته است.

مسائلی همچون پولشویی و پرونده پرابهام فساد مالی در پشت پرده‌ی تولید، مافیای نظام‌یافته نمایش و تقسیم ناعادلانه منابع عمومی از جمله مهم‌ترین موضوعاتی هستند که در برنامه‌ی «حوض نقره» با حضور فیلمسازان و منتقدان، مطرح و آسیب‌شناسی شده است؛ به‌طوری که پس از افشای حقایقی تلخ از پشت‌پرده پول‌های نامشروع و ناسالمی که سر از سینمای ایران و برخی دفاتر فیلم سازی درآورده است، این موضوع در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفت.

به گفته علایی تهیه‌کننده «حوض نقره»، نقد فیلم‌های روی پرده، گفتگو با هنرمندان و متولیان سینمای کشور و معرفی آثار برگزیده سینمای ایران در گونه‌های مختلف، از جمله بخش‌های دیگر برنامه‌ی سینمایی «حوض نقره» است.

در عین حال نظارت زبانی و صیانت از زبان فارسی نیز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازندگان این برنامه در نقد آثار سینمایی به شمار می‌آید.

این هفته، در این برنامه به موضوع صنعت سرگرم سازی در سینما و جایگاه آن در تولیدات سینمایی کشور و همچنین آسیب‌شناسی این مقوله در حوزه‌های تربیتی و اخلاقی پرداخته خواهد شد.

«حوض نقره» هر هفته جمعه‌ها از ساعت 17 تا 18 از رادیو ایران با تهیه کنندگی عبدالله علایی و گویندگی مهرناز فقیهی پخش می‌شود.

شهاب شهرزاد کارشناس این برنامه سینمایی است و نسرین بختیاری؛ خبرنگار و روزنامه‌نگار، هر هفته، مهم‌ترین خبر‌های سینمای ایران را در برنامه مرور می‌کند.

دسترسی سریع