خدمات روانشناسی مشاوره به کالایی لوکس تبدیل شده است

رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران گفت: طبق بند ج ماده 102 قانون برنامه ششم، دولت موظف است برای خدمات مشاوره روانشناسی بیمه های پایه و تکمیلی تعیین کند.

1400/09/10
|
11:37

به گزارش شبکه رادیویی ایران، محمد حاتمی رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران به بحث تعرفه های مشاوره روانشناسی پرداخت و گفت: امسال طبق مصوبه مجلس تعرفه های خدمات روانشناسی مشاوره به دولت فرستاده شده است، این تعرفه ها که به تصویب هیات دولت و تایید شورای عالی بیمه سلامت رسیده است، برای هر 45 دقیقه خدمات روانشناسی مشاوره در سطح دکتری 187 هزار تومان و برای کارشناسی ارشد 140 هزار تومان در نظر گرفته است.

وی افزود:این نرخ ها ضمن آنکه در تارنمای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران موجود است به تمامی رسانه های ایران به ویژه صدا و سیما نیز ابلاغ شده است.

رییس نظام روانشناسی و مشاوره ایران بخش دیگر صحبت هایش را به گرانی هزینه خدمات روانشناسی مشاوره اختصاص داد و گفت: امروز خدمات روانشناسی مشاوره به کالایی لوکس تبدیل شده است و افراد خاصی آن را مورد استفاده قرار می دهند.

محمد حاتمی با اشاره به اینکه طبق بند ج ماده 102 قانون برنامه ششم، دولت موظف است برای خدمات مشاوره روانشناسی بیمه های پایه و تکمیلی تعیین کند، افزود: سازمان نظام روانشناسی برای اجرایی شدن این قانون تلاش زیادی داشته اما متاسفانه این قانون مورد تایید و تصویب شورای عالی بیمه سلامت و هیات دولت قرار نگرفته است.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «حسین معصومی» و «زهرا قائدی» و اجرای «سعید توکلی» و «محمد نظری» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع