باشگاه خبرنگاران جوان رادیو ایران برنامه‌ای مختص معلولان را روی آنتن می‌برد

برنامه «خانه و خانواده» چهارشنبه 10 آذر، با توجه به نزدیک شدن روز جهانی معلولان، از انتظارات این قشر از جامعه می‌گوید.

1400/09/10
|
14:27

متین فیروزی تهیه کننده برنامه این هفته «خانه و خانواده» در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: سوم دسامبر مصادف با 12 آذر از سال 1992 و از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی معلولین اعلام شده است.

وی ادامه داد: معلولین به رغم محدودیت‌های حسی و حرکتی باید مانند دیگران از امکانات رفاهی و اجتماعی برخوردار شوند؛ طبق منشور سازمان ملل، معلولین نیز صرف نظر ازعلت، کیفیت، و حدت نقص و ناتوانی‌شان، دارای همان حقوق اساسی هستند که سایر هموطنان هم سن‌شان از آن‌ها برخوردارند.

فیروزی افزود: حق برخورداری از یک زندگی دلپذیر وحتی المقدور عادی، در راس این حقوق قراردارد، حق بهره مندی از خدمات آموزش و پرورش، بهداشت، مسکن، اشتغال، امکانات تفریحی، حقوق مدنی، سیاسی و حفظ حیثیت انسانی معلولین، حق ذاتی آن‌هاست.

این تهیه کننده رادیویی تصریح کرد: با توجه به این مهم در برنامه چهارشنبه دهم آذر از نیاز این قشر از هموطنان از سایرین خواهیم گفت.

فیروزی با یادآوری این موضوع که دهم آذر روز جهانی ایدز نامگذاری شده است، گفت: در بخشی از برنامه با دکتر پروین افسرکازرونی، رئیس اداره ایدز و کنترل بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، درباره راه‌های پیشگیری از این بیماری و زمان مناسب و طلایی درمان آن گفت‌وگو خواهیم کرد.

گفتنی است «خانه و خانواده» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 با اجرای فاطمه آل عباس از رادیو ایران پخش می‌شود.

دسترسی سریع