دوز سوم واکسن کرونا موارد مرگ و میر را کاهش می دهد

فوق تخصص بیماریهای ریه گفت:سویه جدید کرونا هر چند افرادی را به خود مبتلا کرده اما طبق گزارش های رسیده؛ تاکنون مرگ و میری به همراه نداشته است.

1400/09/16
|
13:32

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر محمدرضا هاشمیان فوق تخصص بیماریهای ریه و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در برنامه «سلام صبح بخیر» از ضرورت تزریق دوز سوم واکسن کرونا صحبت کرد و گفت: دوز سوم واکسن کرونا که این روزها در بیشتر مناطق دنیا تزریق می شود به معنای عمل نکردن درست دو دوز واکسن نیست، این دوز میزان موارد مرگ و میر و بستری در آی سی یو را کاهش می دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه سویه جدید کرونا در حال حاضر در 43 کشور گزارش شده است، گفت: نگرانی امروز دنیا این است که واکسن های تزریق شده ممکن است ایمنی لازم را در برابر این نوع جدید حاصل نکند.

هاشمیان اضافه کرد: واکسن های تزریق شده در ایران نظیر برکت و سینوفارم به دلیل آنکه کل ویروس را فعال می کنند و در بدن تزریق می شوند همه پروتئین های ویروسی را دارا هستند.

فوق تخصص بیماریهای ریه خاطر نشان کرد: سویه جدید کرونا هر چند افرادی را به خود مبتلا کرده اما طبق گزارش های رسیده؛ تاکنون مرگ و میری به همراه نداشته است.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنجشنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «زهرا قائدی» و «حسین معصومی» و اجرای «محمد نظری» و «سعید توکلی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع