رییس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس واکسیناسیون،بهترین راه مقابله با کروناست

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مردم علاوه بر تزریق دوز سوم واکسن، رعایت شیوه های نامه های بهداشتی (استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی) را همچنان جدی بگیرند.

1400/11/03
|
15:19

به گزارش شبکه رادیویی ایران، حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گوی اختصاصی با علی رشیدی گزارشگر رادیو ایران درباره وضعیت شیوع ویروس امیکرون گفت: از آنجا که آزمایشات نوع جدید ویروس کرونا به شکل رندمی انجام می گیرد آمار واقعی مبتلایان به ویروس امیکرون چند برابر بیشتر از آمار ارائه شده است.

وی در ادامه افزود: هر چند تعداد و میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس کم است، اما نباید این موضوع سبب سهل انگاری در جامعه شود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بهترین راه پیشگیری و کنترل بیماری کرونا را تزریق دوز سوم واکسن کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی دانست و افزود: آمار مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا اگر بالاتر رود میزان مرگ و میرها قطعا افزایش می یابد از این رو نیاز است مردم علاوه بر تزریق واکسن، رعایت شیوه های نامه های بهداشتی (استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی) را همچنان جدی بگیرند.

شهریاری در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: توصیه های بهداشتی و مراقبت ها اگر جدی گرفته نشود قطعا در هفته های آینده شاهد موج جدید ویروس کرونا هستیم، کنترل این موج بسیار سخت خواهد بود.

دسترسی سریع