فرهنگ مردم جمعه ها از ساعت 21:30 الی 22 به مدت 30دقیقه

رادیو ایران

فرهنگ مردم

بیان آیین‌های عید مبعث از امواج رادیو ایران

برنامه «فرهنگ مردم» جمعه 28 بهمن در آستانه عید بزرگ مبعث از مراسم و آیین‌های عید مبعث در نقاط مختلف ایران می گوید.

1401/11/28
|
10:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، همه ساله همزمان با 27 رجب سالروز بعثت رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) آیین های ویژه جشن عید مبعث در شهرهای مختلف كشور، با هدف اشاعه و گسترش فرهنگ ناب محمدی و آشنایی هر چه بیشتر خانواده ها با زندگی پربار پیامبر اسلام برپا می‌ گردد.
زهرا فقیه میرزایی تهیه كننده برنامه «فرهنگ مردم» بیان كرد: از گذشته‌های دور تا كنون مردم ایران‌زمین، عید مبعث را جشن می‌گیرند. سردر مساجد، اماكن و مغازه‌ها و بعضی از منازل چراغانی می‌شود.مردم به یكدیگر تبریك گفته و با خوردن شیرینی و شربت بر شادی عید مبعث می‌افزایند.
پخت و پخش نذری، آغاز زندگی مشترك، پخش شربت و شیرینی، مولودی خوانی، تواشیح و مداحی، حضور در مساجد و اماكن زیارتی از جمله مراسمی هست كه در این روز صورت می گیرد.
وی ادامه داد: در برنامه این هفته «فرهنگ مردم» از جایگاه رفیع حضرت محمد (ص) در ادبیات شفاهی، باور‌ها، لالایی ها، قصه‌ها و و نقش ایشان در دعاها سوگندها و توسل‌ها خواهیم گفت.
گفتنی است «فرهنگ مردم» به تهیه كنندگی زهرا فقیه میرزایی، با اجرای شمسی فضل اللهی و محمدمحسن رفیعی، صدا برداری سمانه محمودیان و به قلم زینب صالح پور و سهیلا خدادادی جمعه‌ها ساعت 21:30 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
فرهنگ مردم