فرهنگ مردم جمعه ها از ساعت 21:30 الی 22 به مدت 30دقیقه

رادیو ایران

فرهنگ مردم

آشنایی با آیین «ورف چال» در «فرهنگ مردم»

برنامه «فرهنگ مردم» با معرفی آداب و رسوم مناطق مختلف ایران جمعه ها ساعت 21:30 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/02/22
|
09:20
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، زهرا فقیه میرزایی تهیه كننده برنامه «فرهنگ مردم» بیان كرد: «ورف چال» نام آیینی است كه اردیبهشت هر سال در روستای «آب اسك» آمل برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: آمل از قدیمی‌ترین شهرهای مازندران است و نقش مهمی در تاریخ این استان دارد. این سابقه باعث شده تا این منطقه بسیاری از میراث‌های ملموس و غیرملموس را در خود جای دهد.این تهیه كننده رادیویی تصریح كرد: مردم این روستا در كنار آیین‌های مشترك ملی و مذهبی، رسمی كه دارند؛ رسم «ورف چال» موجب شهرت روستایشان شده‌است.

این تهیه كننده رادیویی در خصوص دیگر بخش های برنامه افزود: از مراسم عروسی و نحوه دعوت كردن برای جشن عروسی در گذشته از شهرهای مازندران، زنجان، تاكستان، قزوین، ابیانه و كاشان خواهیم گفت و همچنین با توجه به فصل بهارو زمان مناسب طبیعت گردی، آبشار زیبای گَهَر و كاروان‌سرای چشمك استان لرستان را نیز معرفی خواهیم كرد.

گفتنی است «فرهنگ مردم» به تهیه كنندگی زهرا فقیه میرزایی، با اجرای شمسی فضل اللهی و محمدمحسن رفیعی، صدا برداری مریم حق‌نظری و به قلم زینب صالح پور و سهیلا خدادادی جمعه‌ها ساعت 21:30 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
فرهنگ مردم