فرهنگ مردم جمعه ها از ساعت 21:30 الی 22 به مدت 30دقیقه

رادیو ایران

فرهنگ مردم

آشنایی با آیین های محرمی در رادیو ایران

برنامه «فرهنگ مردم» كه ازآیین ها، سنت ها و فرهنگ مردم ایران می گوید؛ جمعه 30 تیر، همزمان با ماه محرم از آیین های محرمی از نقاط مختلف ایران می گوید.

1402/04/30
|
09:30
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، زهرا فقیه میرزایی تهیه كننده برنامه «فرهنگ مردم» بیان كرد: با فرا رسیدن ماه محرم، علاوه بر شور و غوغایی كه در برپایی عزای امام حسین(ع) در تهران به پا می شود، در سایر شهرهای ایران نیز مراسم های ویژه ای برگزار می شود كه اغلب آن ها با آداب و رسوم محلی ویژه ای همراه است.

وی ادامه داد: از همین رو ما در برنامه این هفته مروری بر آماده كردن برپایی حسینیه‌ها و تكایا، برافراشتن پرچم‌ها و خیمه‌ها و مراسم آیین های ماه محرم در نطنز، محمد‌آباد جرقویه اصفهان، چاوش‌خوانی در یزد وآیین ذاكری در ابیانه كاشان خواهیم داشت.

میرزایی افزود: همچنین حسن مختاری محق و پژوهشگر نیز در برنامه از مراسم نخل‌گردانی در شهرستان قاین و آیین تشت‌گذاری در اردبیل می گوید.

گفتنی است «فرهنگ مردم» به تهیه كنندگی زهرا فقیه میرزایی، با اجرای شمسی فضل اللهی و محمدمحسن رفیعی، صدا برداری مریم حق‌نظری و به قلم زینب صالح پور و سهیلا خدادادی جمعه‌ها ساعت 21:30 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
فرهنگ مردم