نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

امسال قیمت آجیل شب یلدا مناسب است

نایب رییس اتحادیه خشكبار و آجیل‌ در گفت و گو با برنامه «نمودار» رادیو ایران بیان كرد: مردم از فروشندگانی كه جواز فروش آجیل و خشكبار دارند، آجیل شب یلدا را تهیه كنند.

1402/09/30
|
09:23
|

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، برنامه «نمودار» با نزدیك شدن به شب یلدا و خرید آجیل با علی فصیحی نایب رییس اتحادیه خشكبار و آجیل‌ گفت و گو كرد.

فصیحی در این گفت و گوی رادیویی بیان كرد: قیمت آجیل شب یلدای امسال نسبت به سال قبل كاهش داشته است. قیمت پسته از 450 هزار تومان آغاز و تا یك میلیون و 100 هزار تومان است و نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد كاهش داشته است.

وی اظهار داشت: پس از چندین سال ركود در بازار آجیل و خشكبار شب یلدای امسال شاهد استقبال مردم از این بازار هستیم.

نایب رییس اتحادیه خشكبار و آجیل‌ افزود: قیمت خشكبار تحت تأثیر از عوامل مختلفی همچون میزان تولیدات داخلی و نرخ ارز است. ثبات ارز منجر به كاهش قیمت آجیل و خشكبار در بازار شده است.

وی تأكید كرد: مردم از فروشندگانی كه جواز فروش آجیل و خشكبار دارند، آجیل شب یلدا را تهیه كنند. چون كیفیت بهتر و نظارت بیشتری براین مراكز وجود دارد. البته از آن‌جایی كه در چنین شب‌هایی مانند شب یلدا، صنف‌های متعددی شروع به فروش آجیل كرده كه زیر نظر اتحادیه نیستند و مردم هم اطلاعی از این موضوع ندارند، مردم می توانند هر مساله ای بود با شماره 33112313 تماس گرفته و مساله خود را اعلام كنند.

گفتنی است برنامه «نمودار» این هفته به تهیه كنندگی راضیه حسینعلی و اجرای مهرناز فقیهی و هماهنگی اكرم خیر خواه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 ا زرادیو ایران پخش می شود


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار