نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

خرید و فروش «وام ازدواج» غیرقانونی است

معاون امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: خرید و فروش وام ازدواج غیرقانونی است و می‌تواند برای فروشندگان مشكل ساز شود.

1402/11/03
|
17:17
|

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، امیر اسلامی صدر در گفت و گو با برنامه «نمودار» بیان كرد: دولت در خصوص وام ازدواج تسهیلات خوبی ارائه داده است، از سال آینده به هر كدام از زوجین مبلغ 300 میلیون تومان با بازپرداخت ده ساله وام ازدواج تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: از آنجا كه وام‌ها به نام افراد است در آینده در صورت پرداخت نشدن اقساط آن، از نظر قانونی فقط وام گیرنده مسوول است و افراد باید پاسخگو باشند و این وام از آن‌ها دریافت خواهد شد، لذا فروش وام هم غیرقانونی و هم غیر شرعی است.

معاون امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: متاسفانه اخیرا شنیده شده برخی از زوج‌های جوان نسبت به فروش امتیاز وام‌های ازدواج اقدام می‌كنند كه این كار می‌تواند برای افراد مشكلات حقوقی ایجاد كند.

وی افزود: این روز‌ها با اطلاعیه‌های متعددی مواجهیم كه با اعلام یك شماره تلفن نسبت به خرید وام ازدواج زوج‌های جوان اقدام كرده و مبلغی را به عنوان حق امتیاز وام به افراد پرداخت می‌كنند، اما پیامد‌های ناشی از پرداخت نشدن اقساط متوجه فروشندگان خواهد بود.

این مسوول تصریح كرد: از آنجا كه وام‌ها بنام افراد است در آینده در صورت پرداخت نشدن اقساط آن، از نظر قانونی فقط وام گیرنده مسوول است و افراد باید پاسخگو باشند و این وام از آن‌ها دریافت خواهد شد، لذا فروش وام هم غیرقانونی و هم غیر شرعی است.

«نمودار» به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی این هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار