نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

مجمع عمومی موسسین انجمن خدمات پس از فروش ایران برگزار شد

رئیس انجمن واردكنندگان موبایل و تبلت در گفت و گو با رادیو ایران، خبر از برگزاری مجمع عمومی موسسین انجمن خدمات پس از فروش ایران داد.

1402/12/24
|
10:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، مهدی اسدی در گفت و گو با برنامه «نمودار» رادیو ایران مطرح كرد: با ابتكار و همت برخی از شركت های منتخب و معتبر و پیشرو در حوزه خدمات پس از فروش و در راستای قانون بهبود محیط كسب و كار، اخیراً موافقت اصولی ایجاد `انجمن خدمات پس از فروش ایران` توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران صادر شده است. این انجمن اولین نهاد تخصصی و ملی است كه با توجه به ویژگی های خاصی كه دارد، در حوزه خدمات پس از فروش منحصر بفرد و یكتا می باشد.

وی ادامه داد: از ویژگی های مهم این نهاد و تشكل می توان به موارد زیر اشاره كرد: اولین تشكل و انجمنی است كه ذیل اتاق بازرگانی ایران در حوزه خدمات پس از فروش تشكیل شده است. پیش از این اتاق بازرگانی ایران در حوزه بازرگانی، صنعت، معدن و كشاورزی فعالیت میكرد كه در حال حاضر با رویكردی جدید، نگاهی متمایز و متفاوت را به صنعت خدمات پس از فروش دارد.

اسدی افزود: ویژگی دیگر جامعیت این انجمن هست. بدین معنی كه تمامی گروه های كالایی كه مفهوم خدمات پس از فروش در مورد آنها موضوعیت داشته باشد، اعم ازلوازم خانگی، خودرو و وسایط نقلیه، تلفن همراه، لوازم صوتی تصویری، تجهیزات اداری و IT، ابزارآلات و تجهیزات برقی و صنعتی، سیستم های حرارتی و برودتی و …، را شامل شده و همه ی محصولاتی را كه خدمات پس از فروش در مورد آنها صدق می كند، پوشش خواهد داد.

رئیس انجمن واردكنندگان موبایل و تبلت تصریح كرد: ویژگی بعدی تخصصی بودن و نگاه تخصصی به بحث خدمات پس از فروش است كه نگاهی جدید و متفاوت خواهد بود. چرا كه تا پیش از این بحث خدمات پس از فروش ذیل حوزه های مختلف دیگر اعم از بازرگانی یا تولید یاادامه فرآیند ها دیگر دسته بندی می شد

اسدیدر پایان گفت: چند هدف اصلی در ایجاد این انجمن عبارتند از ؛ افزایش بهره مندی و رضایتمندی مصرف كنندگان از كالاهایی است كه به صورت قانونی تولید و یا وارد كشور می شوند. ترویج و معرفی جایگاه صنعت خدمات پس از فروش و ساماندهی وپیگیری موضوعات خدمات پس از فروش به صورت منسجم، نهاد محور وتخصصی. بهبود فضای كسب و كار در حوزه ی خدمات پس از فروش.

گفتنی است «نمودار» این هفته به تهیه كنندگی راضیه حسینعلی و اجرای سعید توكلی از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار