نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

طرح ساماندهی كاركنان دولت به كجا رسید

عضو كمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با رادیو ایران گفت: طرح ساماندهی كاركنان دولت با مانع اشكالات هیات عالی نظارت مواجه شد.

1402/12/29
|
22:29
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، خلیل بهروزی فر، در گفت و گو با برنامه «نمودار» گفت: سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری صبح دیروز در میان اصحاب رسانه اعلام كرد: طرح ساماندهی كاركنان دولت با مانع اشكالات هیات عالی نظارت مواجه شد.

وی ادامه داد: اكنون شورای نگهبان هیچ نكته و ایرادی نسبت به این طرح ندارد اما با توجه به نامه‌ای كه از سوی هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های كلی نظام به شورا واصل شده ایرادات و موارد مدنظر این هیات همچنان پابرجاست و به همین خاطر این مصوبه مجددا به مجلس ارسال می‌شود.

خلیل بهروزی‌فر، عضو كمیسیون اجتماعی مجلس، در مورد بازگشت طرح ساماندهی گفت: طبق قانون، شورای نگهبان باید نامه كتبی به مجلس در مورد طرح ساماندهی بزند كه هنوز این اتفاق نیفتاده؛ شورای نگهبان این طرح را تایید كرده منتها هیات عالی نظارات ایراداتی به طرح گرفته كه باید برطرف شود.

وی افزود: انشالله بعد از تعطیلات مجلس باید نشستی با اعضای هیات عالی نظارت داشته باشیم؛ از ریاست مجلس هم درخواست داریم به این مسئله ورود كنند تا ببینیم چه می‌شود كرد و ایردات تا چه حد قابل برطرف شدن است.

بهروزی‌فر در پاسخ به این سوال كه طرح ساماندهی چه مغایرتی با سیاست‌های كلی نظام دارد و چرا به آن ایراد گرفته‌اند؛ گفت: در هیات عالی نظارت، توجیهی در ارتباط با توسعه و بسط و گسترش دولت و فربه كردن دولت دارند و تصور می‌كنند با این طرح، دولت فربه می‌شود؛ در حالیكه چنین چیزی مصداق ندارد؛ نیروهای شركتی همین امروز برای دولت كار می‌كنند و جزو بدنه دولت هستند و قرار نیست نیروهای جدیدی به دولت اضافه شود

آیا طرح دوباره به كمیسیون اجتماعی برمی‌گردد و بعد از آن به صحن می‌رود؛ این نماینده مجلس گفت: باید ببینیم توجیه هیات عالی نظارت چیست و آیا می‌توانیم در نشست مشترك به توافق دست پیدا كنیم یا خیر، اماجای نگرانی نیست و همه تلاش ما برطرف شدن موانع ومشكلات است.

گفتنی است «نمودار» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار