نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

جزئیات شرایط دریافت وام مسكن برای مستاجران

یك كارشناس بازار مسكن در گفت و گو با رادیو ایران، به تشریح جزئیات وام مسكن برای مستاجران پرداخت.

1403/02/30
|
14:07
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، فرشید ایلیاتی در گفت و گو با برنامه «نمودار» مطرح كرد: وام كمك ودیعه مسكن برای مستأجران واجد شرایط در شهر تهران 200 میلیون تومان، در مراكز استان‌ها 150 میلیون تومان در سایر شهر‌ها 100 میلیون تومان و در روستا‌ها 40 میلیون تومان است.

وی ادامه داد: كسانی كه برای تامین پول پیش مسكن یا ودیعه مسكن‌شان دچار مشكل جدی هستند و از همراهی صاحبخانه‌ها برخوردار نیستند، می‌توانند، برای دریافت وام مستاجران اقدام كنند.

این كارشناس مسكن توضیح داد: هدف اصلی این تسهیلات، زنان سرپرست خانوار، حقوق‌بگیران، كارگران، مستمری‌بگیران و بازنشستگان هستند و در اولویت پرداخت این وام قرار دارند. خانواده‌های 5نفره، خانه‌اولی‌ها و كسانی كه امسال ازدواج كرده‌اند، هم می‌توانند برای وام ودیعه مسكن اقدام كنند.

ایلیاتی در پایان متذكر شد: سامانه خودنویس در كاهش قیمت اجازه تاثیرگذار خواهد بود، یكی از مهم ترین مزایای این سامانه این است كه مردم در مراجعه به مشاورین املاك قدرت انتخاب دارند.

با این سامانه موجر و مستاجر در تعامل با همدیگر قیمت را مورد توافق قرار می دهند و سپس قرارداد تنظیم می كنند و در اینجا هیچ دلال یا واسطه ای نیست كه بخواهد قیمت را افزایش دهد.

گفتنی است «نمودار» این هفته به تهیه كنندگی راضیه حسینعلی و اجرای سعید توكلی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار