نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

جزئیات ثبت قرارداد اجاره در سامانه خودنویس

مدیر سامانه خودنویس در گفت و گو با رادیو ایران، از ثبت 472 هزار و 570 قرارداد اجاره در سامانه خودنویس خبر داد.

1403/03/26
|
14:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، مهدی ساسانی در گفت و گو با برنامه «نمودار» با یادآوری اینكه سامانه خودنویس از خرداد 1402 در اختیار عموم مردم بوده است، افزود: این سامانه در خرداد سال گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت و به مرور انواع معاملات اجاره بر روی آن بارگذاری شد.

به گفته ساسانی، 21 بهمن سال گذشته دسترسی مشاوران املاك تهران به سامانه قدیم (سامانه املاك و مستغلات) حذف شد و هم اكنون مشاوران املاك برای ثبت قراردادهای اجاره باید به سامانه جدید (سامانه خودنویس) مراجعه كنند.

گفتنی است، از جمله ویژگی‌های و مزایای این سامانه شامل امكان ثبت قرارداد اجاره توسط مشاوران املاك، امكان ثبت قرارداد اجاره توسط مالك و مستاجر، فعالیت شبانه روزی سامانه، پشتیبانی برخط و تلفنی، امكان شخصی‌سازی قرارداد است.

دولت سیزدهم با هدف ساماندهی بازار اجاره و مسكن و تسهیل در این بخش مجموعه اقداماتی را در دستور كار قرار داد كه از جمله آن‌ها راه اندازی سامانه خودنویس است. در این سامانه، مالكان و مستاجران امكان ثبت قرارداد اجاره را به شكل رایگان در سامانه دارند و با این كار بخشی از مشكلات مردم در این بخش در حال حل شدن است.

گفتنی است «نمودار» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران تقدیم می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار