نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

جزییات جایزه 5 درصدی برای مودیان خوش‌حساب

سخنگوی سازمان امور مالیاتی، در گفت و گو با رادیو ایران، شرایط برخورداری از جایزه پنج درصدی برای مودیان خوش حساب مالیاتی را اعلام كرد.

1403/04/02
|
12:58
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، مهدی موحدی در گفت و گو با برنامه «نمودار» بیان كرد: یكی از شرایط لازم برای برخورداری از جایزه خوش حسابی، ارائه دفاتر، ترازنامه، حساب‌ سود و زیان و مدارك طی سه سال متوالی توسط مودیانی است كه به موجب قانون مكلف به نگهداری دفاتر، ترازنامه، حساب‌ سود و زیان بوده یا اقدام به انجام تكالیف صاحبان مشاغل گروه نخست می‌كنند.

همچنین مودیانی كه برخی از هزینه‌های آنان پذیرفته نشده یا مورد رسیدگی مجدد قرار گرفته‌اند، مشمول جایزه خوش حسابی قرار می گیرند و اگر مودی در یك منبع مالیاتی جرایمی داشته و آن را پرداخته نكرده باشد، می‌تواند در سایر منابع «پرونده» مالیاتی خود از تسهیلات جایزه خوش حسابی برخوردار شود.

وی با تاكید بر اینكه كتمان درآمد مودی مانع بهره‌مندی از جایزه خوش حسابی خواهد شد افزود: در مواردی كه پس از اعطای خوش حسابی كتمان درآمد مودی محرز شود، علاوه بر مطالبه مالیاتی كتمان شده، جایزه اعطا شده نیز از طریق برگ تشخیص مطالبه خواهد شد.

گفتنی است «نمودار» این هفته به تهیه كنندگی عاطفه بنایی و اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار