نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

جزئیات «ضمانت‌نامه تعهد پرداخت» برای دانش‌بنیان‌ها و صنایع كوچك

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع كوچك، در رادیو ایران با اشاره به افزایش سقف ضمانت‌نامه تعهد پرداخت برای دانش‌بنیان‌ها به 10 میلیارد تومان، این اقدام را گامی در راستای كمك به تحقق شعار «جهش تولید با مشاركت مردم» عنوان كرد.

1403/04/18
|
13:34
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، محمدحسن مقیسه، در گفت و گو با «نمودار» گفت: اولویت‌های جدی و اساسی وزارت صنعت، معدن و تجارت و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع كوچك، توجه ویژه به حوزه دانش‌بنیان كشور است و بر این اساس علاوه بر اقداماتی كه به آنها اشاره شد، تخفیف 50 درصدی برای كارمزد صدور ضمانت‌نامه برای شركت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه اعتبارسنجی شركت‌های دانش‌بنیان (برای دریافت ضمانت‌نامه)، خط ویژه‌ای در صندوق تعریف شده است تا تمامی فرایندها با دقت و سرعت بالا در كمترین زمان ممكن انجام شود. امكان تقسیط كارمزد و كاهش وثایق نیز از دیگر امتیازات ویژه شركت‌های دانش‌بنیان است.

مقیسه با اشاره به تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان «صندوق نوآوری و شكوفایی» ریاست جمهوری، «صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع كوچك» وزارت صمت و «صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون» وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به اثرگذاری انكارناپذیر شركت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد كشور، تلاش می‌شود كه شرایط مطلوبی برای این شركت‌ها فراهم شود.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع كوچك ادامه داد: با این هدف، سال گذشته تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای منعقد شد كه براساس آن، شركت‌های دانش‌بنیان معرفی‌شده از سوی صندوق نوآوری و شكوفایی می‌توانند برای دریافت تسهیلات از بانك‌ها، از خدمات صدور ضمانت‌نامه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع كوچك و همچنین صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون استفاده كنند.

وی تاكید كرد: صدور «ضمانت‌نامه تعهد پرداخت» با شرایط كاملا حمایتی برای شركت‌های دانش‌بنیان، جزو اولویت‌های كاری چند سال اخیر وزارت صمت و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع كوچك كه زیرمجموعه این نهاد محسوب می‌شود، بوده است. در سال گذشته سقف ضمانت‌نامه تعهد پرداخت برای هر شركت دانش‌بنیان رقم 5 میلیارد تومان بود كه از ابتدای سال 1403 مجوز افزایش این رقم را به 10 میلیارد تومان دریافت كرده‌ایم.

گفتنی است «نمودار» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران تقدیم می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار