نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

كارشناس بازار خودرو در گفت و گو با رادیو ایران: نبود فضای رقابتی در بازار خودروی ایران، کیفیت خودرو را دچار نوسان می کند

«امیرحسن کاکایی» استاد دانشگاه و کارشناس بازار خودرو گفت: ایران برای ایجاد فضای رقابت، تعداد خودروسازان را افزایش داده است، خودروسازان با آنکه تنوع در کار دارند اما در بازار، احساس انحصار می کنند.

1400/08/26
|
13:52

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «امیرحسن کاکایی» استاد دانشگاه و کارشناس بازار خودرو در برنامه «نمودار» به وضعیت بازار خودرو داخلی پرداخت و با بیان اینکه این روزها همه اعم از خریدار، تولید کننده و مصرف از وضعیت بازار خودرو ناراضی هستند، درباره کیفیت خودروهای ایرانی گفت: بسیاری از خودروهای ایرانی از کیفیت طراحی و تولید خوبی برخوردار هستند مشکل اساسی در این حوزه، نوسان کیفی خودروها است.

وی در ادامه با بیان اینکه کیفیت خودرو را خودروساز تعیین نمی کند، افزود: در ایران خودروساز موظف است فولاد خود را از مکانی مشخص خریداری کند، این موضوع ضمن آنکه فضای رقابت را از بین می برد، کیفیت خودرو را بیشتر دچار نوسان می کند.

کاکایی اضافه کرد: ایران برای ایجاد فضای رقابت، تعداد خودروسازان را افزایش داده است، خودروسازان با آنکه تنوع در کار دارند اما در بازار، همه احساس انحصار می کنند.

این کارشناس بازار خودرو در بخش دیگر صحبت هایش یادآور شد: کشورهای پیشرفته نظیر آلمان بر عکس ایران عمل می کنند آنها تعداد خودروسازان کمی دارند با بازار رقابتی آزاد.

استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: مشکل ساختاری در بازار خودروی ایران، به همان اندازه که قیمت محصول را بالا می برد، کیفیت را کاهش می دهد.
برنامه «نمودار» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
نمودار