نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

معاون سیاستگذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی در گفت و گو با رادیو ایران: حل مسائل اقتصادی در كوتاه مدت امكانپذیر نیست

معاون سیاستگذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی گفت: اقدامات و برنامه های دولت برای مهار تورم ممكن است در میان مدت اثرگذار باشد.

1400/09/06
|
13:12
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، هادی سبحانیان معاون سیاستگذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی در برنامه نمودار به برنامه های دولت برای مهار تورم پرداخت و گفت: در این روزها كه فشار اقتصادی زیادی بر جامعه حاكم است و مردم نرخ های بالای تورمی را تجربه می كنند، دولت به دنبال رصد و مدیریت منافذی است كه منجر به افزایش تورم در كشور شده است.

وی در ادامه كسری بودجه را یكی از عوامل مهم درایجاد تورم دانست و افزود: در دوسال گذشته كشور حدود 300 تا 400 هزار میلیارد دلار دچار كسری بودجه شده است، دولت سیزدهم از آغاز كار خود تاكنون برای حل این مشكل، برنامه ها و اقداماتی را در دستور كار خود قرار داده است.

معاون سیاستگذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی در بخش دیگر صحبت هایش افزود: حل مسائل اقتصادی در كوتاه مدت امكانپذیرنیست واقدامات و برنامه های دولت برای مهار تورم ممكن است در میان مدت اثرگذار باشد.

سبحانیان خاطر نشان كرد: برنامه های دولت در مهار تورم اگر به خوبی پیش رود باعث افزایش منابع مالی و كسری بودجه دولت خواهد شد.

برنامه نمودار شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
نمودار