نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

معاون سیاستگذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی در گفت و گو با رادیو ایران: حل مسائل اقتصادی در کوتاه مدت امکانپذیر نیست

معاون سیاستگذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی گفت: اقدامات و برنامه های دولت برای مهار تورم ممکن است در میان مدت اثرگذار باشد.

1400/09/06
|
13:12

به گزارش شبکه رادیویی ایران، هادی سبحانیان معاون سیاستگذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی در برنامه نمودار به برنامه های دولت برای مهار تورم پرداخت و گفت: در این روزها که فشار اقتصادی زیادی بر جامعه حاکم است و مردم نرخ های بالای تورمی را تجربه می کنند، دولت به دنبال رصد و مدیریت منافذی است که منجر به افزایش تورم در کشور شده است.

وی در ادامه کسری بودجه را یکی از عوامل مهم درایجاد تورم دانست و افزود: در دوسال گذشته کشور حدود 300 تا 400 هزار میلیارد دلار دچار کسری بودجه شده است، دولت سیزدهم از آغاز کار خود تاکنون برای حل این مشکل، برنامه ها و اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده است.

معاون سیاستگذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی در بخش دیگر صحبت هایش افزود: حل مسائل اقتصادی در کوتاه مدت امکانپذیرنیست واقدامات و برنامه های دولت برای مهار تورم ممکن است در میان مدت اثرگذار باشد.

سبحانیان خاطر نشان کرد: برنامه های دولت در مهار تورم اگر به خوبی پیش رود باعث افزایش منابع مالی و کسری بودجه دولت خواهد شد.

برنامه نمودار شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
نمودار