خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

با مهارت ابراز وجود در برنامه خانوادگی رادیو ایران آشنا شوید

برنامه «خانه و خانواده» روز یكشنبه 25 دی، با حضور دكتر مجیدرضا رجبی روانشناس از مهارت ابراز وجود می گوید.

1401/10/24
|
13:51
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، متین السادات فیروزی تهیه كننده برنامه «خانه و خانواده» این هفته بیان كرد: مهارت های ارتباطی خوب مستلزم داشتن سطوح بالایی از خودآگاهی می باشند . آگاه بودن از سبك ارتباطی خویش می توان به برقراری ارتباطی كار آمد و مستمر با دیگران منجر شود . اگر فرد بداند كه رفتارش چه اثری روی دیگران می گذارد ، آن گاه می تواند تصمیم بگیرد كه آیا این واقعاً همان ارتباطی است كه او مایل به برقراری آن بوده است یا خیر ؟
وی ادامه داد: ابراز وجود را می توان توانایی ابراز صادقانه نظرات ، احساسات و نگرش ها بدون احساس اضطراب دانست . جرات مندی همچنین شامل دفاع فرد از حقوق خود ، به شكلی كه حقوق دیگران پایمال نشود می باشد .
فیروزی افزود: با توجه به اهمیت تقویت توانایی ابراز تفكر و نظر و صحبت از احساسات شخصی در حضور دیگران، در برنامه روز یكشنبه با حضور كارشناس برنامه دكتر مجیدرضا رجبی به راهكارهای تقویت مهارت ابراز وجود و نقش والدین در شكل گیری این مهم در فرزندان خواهیم پرداخت.
گفتنی است «خانه و خانواده» این هفته به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی و اجرای فاطمه آل عباس از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كنده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
خانه و خانواده