خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

شیوه های صحیح تربیت اسلامی

برنامه «خانه و خانواده» دوشنبه 8 اسفند،همزمان با روز امور تربیتی و تربیت اسلامی، با حضور حجت الاسلام دكتر سیدمحمدعلی موسوی درچه ای، مشاور خانواده، از شیوه های صحیح تربیت بر اساس آموزه های اسلامی و تقویت باورها و اعتقادات مذهبی می گوید.

1401/12/07
|
12:56
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، نوجوانان و جوانان، نقش مهم و تعیین كننده ای در ساختن جامعه دارند. آموزش و پرورش به معنای اعم، با جامعه پذیری مترادف است؛ یعنی فرآیندی كه از راه آن، افراد به یادگیری نقش ها، قواعد، روابط و به طور كلی فرهنگ جامعه خود می پردازند. مدرسه با آن كه واسطه عمده انتقال دانش و مهارت فنی است، به اجتماعی كردن افراد و همسازی آنان با اخلاق اجتماعی، از راه انتقال ارزش ها، هنجارها و نگرش های اجتماعی مطلوب و مناسب، توجه خاص دارد.
بر همین اساس، شهیدان رجایی و باهنر در دوران تصدی وزارت آموزش و پرورش، در هشتم اسفندماه 1359، اقدام به تأسیس ستادهای امور تربیتی در مدارس كردند تا ضمن گسترش فرهنگ اسلامی، دانش آموزان را به احترام و عمل به ارزش های اسلامی ترغیب كرده، آنها را به اخلاق پسندیده روحی و شخصیتی بیارایند.
متین السادات فیروزی تهیه كننده برنامه «خانه و خانواده» بیان كرد: با توجه به اهمیت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی، در برنامه میزبان حجت الاسلام دكتر سیدمحمدعلی موسوی درچه ای، مشاور خانواده، خواهیم شد و پیرامون شیوه های صحیح تربیت بر اساس آموزه های اسلامی و تقویت باورها و اعتقادات مذهبی گفت و گو خواهیم كرد.
گفتنی است «خانه و خانواده» این هفته به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی و اجرای فاطمه مینا خانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 ا ز رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
خانه و خانواده