خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

ترویج فرهنگ قرض الحسنه در برنامه خانوادگی

برنامه «خانه و خانواده» رادیو ایران، همزمان با روز احسان و نیكوكاری از ترویج فرهنگ قرض الحسنه می گوید.

1401/12/13
|
13:08
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، زینب برومند تهیه كننده برنامه این هفته «خانه و خانواده» بیان كرد: قرض الحسنه یكی از جلوه های زیبای یاری و دستگیری نیازمندان به شمار می رود و بدون تردید از دیدگاه تمام آئین ها نیز مورد اهمیت می باشد. در اسلام به مسئله قرض الحسنه توجه ویژه ای شده است، به طوری كه این مهم ریشه در قرآن و سنت پیامبر صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام دارد.
وی ادامه داد: این مقوله یكی از اعمال مستحب اسلام است. چراكه آثار و بركات آن بر فرد و جامعه، چنان است كه خداوند آن را در ردیف دو واجب اصلی اسلام یعنی نماز و زكات مطرح كرده و خواهان عمل به این رفتار اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی از سوی مومنان شده و همواره مومنان را به این عمل خیر تشویق و ترغیب می كند.
وی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع در برنامه روز یكشنبه 14 اسفند، همزمان با روز احسان و نیكوكاری، با حضورحجت الاسلام محمد حسن سعیدی، مشاور خانواده از اهمیت ترویج و اثرات قرض الحسنه خواهیم گفت.
گفتنی است «خانه و خانواده» این هفته به تهیه كنندگی زینب برومند و با اجرای فاطمه آل عباس از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
خانه و خانواده