پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

حاج قاسم سلیمانی در جنگ هشت ساله عراق علیه ایران مردانه جنگید

سردار محمد علی آسودی مسئول كانون علمی فرهنگی پاسداران قلم گفت: مهم ترین ویژگی شخصیتی شهید قاسم سلیمانی مهربانی و ارتباط انسانی بود او حتی با دشمنان نیز برخورد و رفتار خوبی داشت.

1401/10/14
|
14:56
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سردار محمد علی آسودی از پیشكسوتان دوران دفاع مقدس و از همرزمان شهید سپهبد قاسم سلیمانی و مسئول كانون علمی فرهنگی پاسداران قلم در برنامه پلاك هشت درباره شخصیت این شهید جبهه مقاومت گفت: مهم ترین ویژگی شخصیتی شهید قاسم سلیمانی مهربانی و بود او حتی با دشمنان نیز برخورد و رفتار انسانی داشت.

وی در ادامه با بیان اینكه حاج قاسم سلیمانی در جنگ هشت ساله عراق علیه ایران مردانه جنگید، گفت: در جنگ تحمیلی و عملیات والفجر 8، دهانه رود اروند كه سخت ترین منطقه جنگی بود به عهده لشكر ثارالله 41 گذاشته شده بود، وقتی نیروهای ایرانی به فرماندهی سردار سلیمانی وارد این منطقه وارد شدند نیروهای عراقی از ترس به سمت باتلاق راس البیشه فرار كردند و عده ای از نیروی دشمن نیز در باتلاق فرو رفتند حاج قاسم سلیمانی به محض شنیدن خبر به منطقه آمد و نه تنها دستور شلیك نداد بلكه از نیروهای خود خواست نیروهای عراقی را از باتلاق خارج كنند.

مسئول كانون علمی فرهنگی پاسداران قلم خاطر نشان كرد: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، در طول جنگ تحمیلی خود را ملزم به رعایت مبانی دین و انقلاب اسلامی می دانستند. دین اسلام به ما می گوید كسی كه اسیر شده را نباید كشت.

برنامه پلاك هشت رادیو ایران شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 13:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
پلاك هشت