پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

سفر موفقیت آمیز ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش، اتفاق تاریخی بود

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی ارتش به عنوان بازوی برقرار كننده امنیت در دریا و ایمنی كشتیرانی برابر قوانین بین المللی در تلاش است محدوده حضور دریایی خود را گسترش دهد و در همه اقیانوس های جهان حضور دائمی داشته باشد.

1402/02/31
|
15:03
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، امیر شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در برنامه پلاك هشت رادیو ایران به موفقیت ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش در سفر به دور دنیا پرداخت و گفت: سفر موفقیت آمیز ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش در سفر به دور دنیا در این مقطع زمانی یك اتفاق تاریخی بود كه به دست توانمند همه ایرانیان به انجام رسید.

وی در ادامه با بیان اینكه ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش توانست با طی كردن 65 هزار كیلومتر با سلامت كامل و اقتدار و افتخار به میهن بازگردد، گفت: نیروی دریایی ارتش به عنوان بازوی برقرار كننده امنیت در دریا و ایمنی كشتیرانی برابر قوانین بین المللی در تلاش است محدوده حضور دریایی خود را گسترش دهد و در همه اقیانوس های جهان حضور دائمی داشته باشد و از منافع و منابع اقتصادی كشور حمایت كند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطر نشان كرد: این ماموریت بزرگ دریایی به كشورهایی كه حضور غیر موجه ای در منطقه جغرافیایی ایران دارند این پیام را مخابره می كند كه كشورمان ایران در همه حوزه های دانشی، آموزشی، فناوری، صنعتی و فنی و مهندسی توانمند است.

امیر شهرام ایرانی یادآور شد: ایران در كنار كشورهای منطقه می تواند امنیت بسیار پایدارتر و با اقتدار بیشتر برقرار سازد به گونه ای كه باعث بهبود شرایط اقتصادی مردم گردد.

در این برنامه ناخدایكم ستاد "محمد گل بازگیر"، جانشین ‌معاونت عملیات نیروی دریایی ارتش و امیردریادار دوم "عبدالله معنوی" از فرماندهان پیشكسوت نیروی دریایی ارتش، در استودیوی رادیو ایران، به تبیین توانمندی نیروی دریایی كشورمان در ناوگروه 86 ارتش پرداختند.
همچنین دكتر "محسن همتی نژاد"، مستندساز و فعال رسانه به بیان تاثیر سفر این ناوگروه در مجامع بین المللی و رسانه های دنیا اشاره كردند.

در ادامه می شنوید.

دسترسی سریع
پلاك هشت