پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

نقش و اهمیت رادیو در دوران هشت سال دفاع مقدس

برنامه «پلاك هشت» همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس به صورت ویژه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/07/04
|
10:07
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، نقش ماندگار گزارشگران و برنامه‌سازان رادیو در دوران هشت سال دفاع مقدس از ساعت 14 روز 31 شهریور 1359 آغاز شد. خبر جنگ با خبر تجاوز هواپیماهای دشمن از رادیو اعلام شد و از این زمان رادیو میانداری خویش را آغاز كرد ؛ میانداری كه مقدس و مورد اعتماد بود.

در آن دوران مقدس پیام‌های حضرت امام(ره) از رادیو به گوش مردم می‌رسید و سازمان‌دهندگان و اداره‌كنندگان میدان‌های جنگ و فرماندهان دفاع مقدس از رادیو پیام‌های خود را منتقل می‌كردند.

سیما پاتیمار تهیه كننده ویژه برنامه «پلاك هشت» در هفته دفاع مقدس بیان كرد: در آن مقطع زمانی گروه‌های مختلف مردم از سازمان‌ها ، نهادها ، شهرها ، روستاها ، مدارس و كارخانه‌ها در كنار روحانیت انقلابی برای حضور در جبهه‌های حق علیه باطل به حركت درآمدند كه خبر این جنب‌وجوش‌ها از رادیو به اطلاع مردم و مسئولین می‌رسید و موجب دلگرمی، تهیج و الگوگرفتن مردم از یكدیگر می‌شد.

وی افزود: در برنامه روز سه شنبه 4 مهر، با حضور مجید جیران پور و احمد طبعی از گزارشگران وپیشكوستان دوران دفاع مقدس به مناسبت روز سرباز، از حضور سربازان و نقش و اهمیت رادیو در دوران هشت سال دفاع مقدس خواهیم گفت.

گفتنی است «پلاك هشت» ویژه هفته دفاع مقدس به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و با اجرای آرش احمدی 31 شهریور تا 6 مهر از ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت