پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

جزئیات «ویكی آزادگان» در رادیو ایران

برنامه «پلاك هشت» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:25 از رادیو ایران پخش می شود

1402/10/27
|
12:25
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، محمدحسین خسرو جردی تهیه كننده این هفته برنامه «پلاك هشت» گفت: طرح تحقیقاتی طرح تحقیقاتی «ویكی آزادگان» یك دایره‌المعارف با صفحه wiki است كه مؤسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان، به‌منظور حفظ و نشر آثار و ارزش‌های اسارت و آزادگان، مبادرت به تدوین و بارگذاری در فضای وب به صورت دوزبانه (فارسی- انگلیسی) كرده است.

وی ادامه داد: از‌‌آنجایی‌كه تجربه زیسته آزادگان به خصوص در اردوگاه های اسارت در دوران دفاع مقدس سرمایه ارزشمندی است. برای حفظ و نشر فرهنگ ارزش های دفاع مقدس، طرح «ویكی آزادگان» به دو زبان فارسی و انگلیسی طراحی و اجرا شده تا این سرمایه گران سنگ در معرض دید پژوهشگران، و عموم مردم قرار گیرد.

خسروجردی افزود: در مورد جزئیات این طرح و مراسم رونمایی از ویكی آزادگان (wikiazadegan.com)، كه بستر مناسبی برای بارگذاری مطالب و منابع معتبر در ارتباط با اسارت و آزادگان است، در برنامه چهارشنبه 27 دی با فرزانه قلعه قوند معاون پژوهشی طرح «ویكی آزادگان» گفت و گو خواهیم كرد.

تهیه كننده برنامه «پلاك هشت» در خصوص دیگر بخش های برنامه به مرور خاطرات شهدای استان «لرستان» در راستا با طرح «هفته های ایرانی» اشاره كرد.

گفتنی است: «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی محمدحسین خسروجردی، اجرای آرش احمدی و هماهنگی اكرم خیرخواه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:25 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت